На сьогодні, 20 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання – більше 22 тисяч абонентів у 88 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби через активні бойові дії та погіршення погодних умов на частині території області в електромережах ПАТ «Запоріжжяобленерго» побільшало пошкоджень. Зокрема, внаслідок ворожих обстрілів на території обслуговування Оріхівського районного відділення було знеструмлено ще 834 родини.

Крім того, у Пологівському районі під час грози був пошкоджений трансформатор у комплектній трансформаторній підстанції, що спричинило відключення 83 домівок у селі Кінські Роздори. Ще 12 споживачів знеструмлено на території обслуговування Якимівського районного відділення через порушення у роботі електрообладнання на підстанції.

Також внаслідок пошкодження кабельної лінії електропередачі Запорізьких міських електромереж на ранок було порушено енергопостачання 26 домогосподарств м. Запоріжжя.
По Гуляйпільському та Василівському районним відділенням ситуація не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж вчора аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

За наявною інформацією на сьогодні по області без газопостачання знаходиться майже 81 тисяча абонентів у 107 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби у Василівці усунуто пошкодження розподільного газопроводу низького тиску, завдані минулого тижня внаслідок обстрілу. Відновлено газопостачання 27 споживачів. Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у Оріхові та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки Василівці та Степногірську Василівського району. Стоки без очищення скидаються до річки Карачокрак і далі потрапляють у Дніпро.

Ворожі війська продовжують обстрілювати населені пункти області та руйнувати житлові будинки мирних мешканців. За наявною інформацією на сьогодні в області повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 493 домоволодіння.

____

Посилання на наш Телеграм-канал