Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук провів селекторну нараду з питань готовності територій до погіршення погодних умов.
Враховуючи те, що наступив той період, коли погода може змінитися в будь-який момент, посадовець запропонував учасникам селекторної наради ще раз пригадати “уроки” минулої зими, перевірити дієздатність системи інформування в разі виникнення НС, переглянути запаси паливно-мастильних та посипних матеріалів, узгодити графік чергувань на новорічні та різдвяні свята тощо.
Так, за інформацією посадовця, торік зі снігового полону рятувальники визволили понад 200 людей. До розчищення доріг залучалась техніка фермерських господарств, приватних організацій. Найбільші труднощі були пов’язані з недостатнім запасом паливно-мастильних матеріалів. Тому, спілкуючись з керівниками територій, Петро Гончарук особливу увагу приділив фактичному наповненню резервних фондів та наявності матеріально-технічного запасу на місцях.
Традиційно взимку найбільше опадів випадає на території Куйбишевського, Бердянського, Приморського, Приазовського, Мелітопольського та Вільнянського районів.
Тож керівників цих райдержадміністрацій заслухали першими. Як доповіли посадовці, в районах створено запас паливно-мастильних матеріалів на 5–6 діб. У разі необхідності будуть залучені запаси служби автодоріг у Запорізькій області. Техніка, яка є в наявності, готова до роботи. Також розглядаються варіанти створення пунктів обігріву.
У ході обговорення Петро Гончарук висловив занепокоєння готовністю до похолодань у Новомиколаївському, Розівському районах, а також у Запоріжжі та Бердянську. В них є проблеми з наповненням резервного фонду, запасами паливно-мастильних матеріалів. Разом з тим, керівники цих територій запевнили заступника голови ОДА в тому, що питання перебуває на постійному контролі та буде врегульовано найближчим часом.
За підсумками селекторної наради керівники райдержадміністрацій та голови міст обласного значення отримали завдання провести навчання щодо реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації при погіршенні погодних умов. Протягом тижня керівники територій мають поінформувати облдержадміністрацію про підсумки цих навчань.