У Запоріжжі планується встановити тисячу нових сміттєвих урн за рахунок коштів міського бюджету. Перед закупівлею міська влада вирішила визначитися, якими мусять бути конструкція і зовнішній вигляд урн. У ролі консультантів залучили двірників, робітників комунального підприємства “ЕЛУАШ”. Саме з ними міський голова Олександр Сін обговорив питання дизайну урн. Присутні змогли оцінити вироби комунального підприємства “Титан” і виробничо-будівельної компанії “Ф’юче ЛТД”.
Міський голова Олександр Сін підкреслив:
– Дуже важливо почути думку саме тих людей, які щодня займаються очищенням урн, а отже, найкраще знають, якими вони мають бути. Головними критеріями тут є оптимальний об’єм, довговічність і стійкість від дій вандалів, зручність їх очищення.
Учасники обговорення зупинили вибір на двох урнах – металевій оцинкованій з просіченням (їх збираються встановлювати в парках, скверах та місцях масового відпочинку містян) і ще одній металевій (їх планується ставити біля магазинів, кафе, офісів). На урнах будуть написи, що закликають запоріжців дотримуватись чистоти. “Вважаю, що написи мають бути яскравими і стати ще одним способом агітації запоріжців за дотриманням чистоти і порядку в місті”, – відзначив Олександр Сін.
Міський голова повідомив, що за рахунок міського бюджету в Запоріжжі буде встановлено не менше тисячі урн. Мер міста також закликав бізнес приєднатися до акції “Чисте місто” і встановити урни біля своїх магазинів, кафе, ресторанів, офісів. “Ми прагнемо до того, щоб кількість урн відповідала нормативам – одна урна на п’ятдесят метрів вулиці. У жвавих місцях їх повинно бути навіть більше”, – зазначив Олександр Сін.
Фото Володимира Шеремета