На честь героїв української історії, захисників незалежності, територіальної  цілісності нашої держави третій рік поспіль ми відзначаємо День захисника України. З нагоди свята у концертному залі ім. Глінки Запорізької обласної філармонії відбувся урочистий захід за участю військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, учасників АТО, волонтерів, співробітників ГУ ДСНС України в Запорізькій області. Привітав наших захисників міський голова Володимир Буряк.

Окрім свята наших захисників, 14 жовтня відзначається день покрови Святої Богородиці та день українського козацтва. Символічно ці свята поєднують у собі славні козацькі традиції, що уособлюють мужність та героїзм визволителів рідної землі продовж багатовікової української  історії.  На честь відкриття свята, традиційно залунав національний гімн. Також, перед гостями заходу виступили творчі колективи нашого міста.

З привітаннями до присутніх звернулися представники обласної та міської влади.

– В нас є свято – День Захисника. Це свято захисників своєї землі, домівки, родини, й воно говорить про те, що в нас є свобода – ми відстоюємо свою незалежність, – наголосив Володимир Буряк. – В цей день ми шануємо пам’ять тих, хто не повернувся з поля бою, та кажемо слова вдячності нашим захисникам. Я впевнений, що кожен запоріжець на своєму місці буде продовжувати робити все для того, щоб Україна розвивалася, залишалася вільною і незалежною країною. Зі святом!

Медалями, Подяками, Почесними грамотами були нагороджені військовослужбовці, волонтери, учасники АТО, представники військових комісаріатів та інші.Невигадані історії

Медаль «За мужність та героїзм» та за особистий внесок у розвиток Запоріжжя від міського голови отримав заступник військового комісара по роботі з особовим складом, начальник групи по роботі з особовим складом та громадськістю Запорізького обласного військового комісаріату, підполковник Роман Романюк.

  • Для мене ця медаль значить, що я на своєму місці сумлінно виконую покладену на мене роботу. Я вважаю, що військовий комісаріат – це та перша сходинка збройних сил, яка грає ключову скрипку обороноздатності нашої держави. Якщо не буде особового складу – техніка не поїде, якщо не буде розумних, сильних, вірних нашій ідеї та державі людей – ми не збудуємо Україну. Сьогоднішнє свято показує, що ми маємо повагу серед мешканців міста та серед влади. І чим частіше вона буде проявлятися, тим більш впевненими у собі будуть ті люди, які захищають наші кордони на Сході України, – сказав він.

Також медаль за активну громадську позицію та особистий внесок у розвиток волонтерського руху отримала Надія Мороз. Жінка відстояла Майдан, а з початком війни стала волонтером. Найпершою перемогою була забита машина овочів для бійців та 920 гривень допомоги. Сьогодні Надію знають і люблять  передусім за її смачні волонтерські вареники.

  • Я вважаю, що цю нагороду мені вручили, певною мірою, авансом, адже я мало ще зробила для Запорізького краю, – зазначила Надія Мороз. – Ще є робота – йде війна, і нам треба перемогти. Ми, волонтери, допомагатимемо, поки буде потрібно, поки нам стане сил – до останньої краплі крові. У нашій роботі важко чути, що хтось загинув чи поранений – мене це вибиває із сил, я плачу. А, взагалі, у волонтерстві немає нічого складного: я бачу мету й впевнено йду до неї. Це не важко, адже в мене є колеги. Навколо мене чудові прекрасні люди які приходять, ліплять вареники, їздять в АТО, роблять чорну роботу: рубають дрова, шкребуть казани, коли вони закоптились, – без них не було б цієї відзнаки. Це свято дуже символічне, адже наші воїни наче покривають нас своїм захистом. Тому я тут сплю спокійно, знаючи, що наші бійці не сплять на Сході, адже охороняють наш спокій.

Нагороду отримав і Дмитро Яковенко – демобілізований учасник бойових дій. Починав службу у 2014 році в об’єднаному запорізькому міському воєнкоматі. Потім у 2015 році перевівся в 23-ю окрему механізовану бригаду.

  • Важко забути службу. Авжеж, краще, щоб таке у наш дім не приходило. Але так склалося – доводиться жити, бути сильним, боротися та відстоювати цілісність своєї країни. Усі бійці, яких я зустрічав у зоні АТО, налаштовані патріотично та готові нести всі тяготи служби, скільки цього вимагатиме час. Сьогодні я отримав відзнаку. Приємно, що влада цінує те, що ми робимо та приділяє увагу сім’ям загиблих. Це потрібно розвивати та не зупинятися.

Сьогодні Дмитро вдома, разом зі своєю родиною. Найбільше хлопця чекала рідна сестра Ксенія.

  • Коли брат пішов служити, я нічого, крім страху та хвилювання, не відчувала. Я не представляю, як дружини та матері відпускають своїх дітей та чоловіків. Я розумію, що це потрібно, але важко. Найстрашніше – це невідомість. Ми не завжди розуміли, де Дмитро, адже він рідко виходив на зв’язок. Найприємніший момент це, безумовно, його повернення. Я пишаюся, що брат захищав Батьківщину, – сказала дівчина.
  • Офіційно

В рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено низку заходів, спрямованих на соціальний захист учасників антитерористичної операції і членів сімей загиблих під час участі в АТО.

– Напередодні Дня захисника України управлінням соціального захисту населення міської ради проведено виплату адресної цільової допомоги інвалідам війни – учасникам антитерористичної операції, які перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення по районах. Допомогу отримують 97 інвалідів війни – учасників АТО. У 2017 році розмір матеріальної допомоги збільшено до 1000 гривень.

Напередодні Дня захисника України 106 членів сімей загиблих в антитерористичній операції отримали цільову матеріальну допомогу. Розмір допомоги становить 3600 гривень, яка виплачується два рази на рік по 1800 гривень.

Для членів сімей загиблих в антитерористичній операції програмою так само передбачено надання допомоги на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги в розмірі 50% знижки оплати в межах норм споживання.

У цьому році 30 неповнолітніх дітей, які мають статус члена сім’ї загиблого в АТО, отримали разову матеріальну допомогу в розмірі 1000 гривень. Даний вид допомоги передбачений в програмі з 2016 року, виплата проводиться до Міжнародного дня захисту дітей.
Триває виплата разової допомоги учасникам антитерористичної операції, які отримали статус учасника бойових дій АТО, інваліда війни. Цього року цю допомогу в розмірі 3000 гривень отримали 633 людини.