Рішенням Запорізької міської ради від 22.12.2005 р. було створено Запорізький міський дозвільний центр. Метою його діяльності було вдосконалення та спрощення дозвільно-погоджувальних процедур для суб’єктів господарювання і осіб, що бажають започаткувати власну справу. Після укладання у вересні 2011 року між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною радою, Запорізькою міською радою та місцевими дозвільними органами Меморандуму про співпрацю в напрямку створення Єдиного дозвільного центру Запорізький дозвільний центр отримав нове приміщення, сучасну матеріально-технічну базу і фактично став виконувати функції як міського, так і обласного центру.

У теперішній час, на виконання Закону України «Про адміністративні послуги», відбувається поступова трансформація Єдиного дозвільного центру в Центр надання адміністративних послуг. Тобто, окрім документів дозвільного характеру, через центр передбачено надання широкого спектра адміністративних послуг як суб’єктам господарювання, так і пересічним громадянам. При цьому дозвільний центр залишається складовою частиною Центру надання адміністративних послуг.

Про перспективи розвитку ЦНАП «ЗС» розповів заступник міського голови Валерій Еделєв:

– У травні 2013 року Запорізькою міською радою ухвалено рішення про створення Центру надання адміністративних послуг. (Він знаходиться за адресою: вул. Українська, 50). Протягом минулого року Центром надано близько 35 тисяч адміністративних послуг як суб’єктам господарювання, так і пересічним громадянам. Проте кількість цих послуг для нашого міста має складати близько 200 тисяч на рік. Тому ще в минулому році було прийнято рішення про відкриття найближчим часом трьох центрів і ще двох центрів – до кінця 2016 року. На 2017 рік заплановано відкриття центрів у віддалених мікрорайонах нашого міста. Всього в Запоріжжі ми плануємо зробити 9 центрів надання адміністративних послуг. Для зручності мешканців – у кожному районі міста по одному, а також у Південному мікрорайоні та в Осипенківському.

У червні-липні має відкрити свої двері центр у Вознесенівському районі. Він стане головним у місті. Той, що зараз знаходиться на вул. Українській, буде обслуговувати мешканців Олександрівського та Шевченківського районів. На вулиці Кіяшка відкриється центр для мешканців Правого берега та Хортицького району. У Заводському районі буде свій центр. Потім на черзі буде відкриття власних центрів у Шевченківському та Комунарському районах.
Перелік послуг затверджує сесія міськради. Запоріжці, які зверталися до ЦНАП, вважають, що процедура отримання адміністративних послуг, у тому числі дозвільних документів, зручна й швидка: особисто не треба ходити по інстанціях, а потрібний документ на руках в установлені законами строки – від 3 до 30 діб у залежності від послуги.
Також заступник міського голови Валерій Еделєв розповів, що на найближчу сесію міської ради винесено проект рішення про створення Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради. Потреба в ньому виникла у зв’язку з внесенням змін до Законів України.

«Чисельність новоствореного департаменту налічуватиме 80 осіб. З одного боку, не хочеться роздувати штати, але треба створити умови, щоб не було черг і запоріжці отримували послуги на високому рівні», – зазначив він.

В.о. директора Центру надання адміністративних послуг, начальник відділу з надання адміністративних послуг по Дніпровському та Хортицькому районах Марина Глущенко показала кореспондентам «ЗС» стан готовності двох центрів. Майбутній головний центр на бул. Центральному, 27 зараз у стадії активного ремонту. Той, що буде знаходитися на першому поверсі Заводської райадміністрації, вже відремонтовано повністю. Він чекає на спеціальне обладнання й меблі, на закупівлю яких невдовзі буде об’явлено тендер.

Автор: Ірина ГАВРИЛЕНКО