Національний банк України 11 квітня ввів у обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту.

Як зазначив начальник відділу грошового обігу в Запорізькій облаті Департамента грошового обігу НБУ Олександр Трещов, основний фактор, що зумовлює необхідність оновлення банкнотного ряду – посилення їх безпеки. Згідно з європейськими стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Нові грошові знаки не тільки змінюють дизайн, а й удосконалюють свою систему захисту.

Нова банкнота  має більше 20 систем захисту. За словами Олександра Трещова, точну кількість захисних елементів тримають у секреті навіть від працівників Нацбанку. Серед інновацій – нові елементи захисту для візуального контролю з оптично-змінними ефектами, які перевіряються при зміні кута нахилу банкноти.

Це “Віконна” (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) і елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від темно-зеленого до синього.

Розміри банкноти з удосконаленою системою захисту не змінилися. Кольорова гама теж залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди майже не зазнав змін, але змістився в центр лицьового боку банкноти.

Олександр Трещов наголосив, банкноти зразка 2006 та 2015 років знаходитимуться в обігу ОДНОЧАСНО, тож громадянам НЕ потрібно обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. Вони природньо в процесі заміщення зношених банкнот замінять старі п’ятисотки.

Нагадаємо, що першою банкнотою з оновленого ряду стала банкнота номіналом 100 гривень зразка 2014 року, яка була введена в обіг 9 березня 2015 року. Символічно, що ця банкнота вводилася в обіг до 200-ї річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. Його портрет зображено на 100 гривневій банкноті.

Більш повну інформацію читайте у четверговому номері «Запорозької Січі»