Загибель військових 128-ї бригади внаслідок удару рф у листопаді 2023 року: назвали ймовірну причину.

Правоохоронці розглядають версію хакерського зламу месенджера як ймовірну причину прицільного ракетного удару по прифронтовому населеному пункту на Запоріжжі, внаслідок якого загинули бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк Укрінформу.

Зазначається, що наразі СБУ розглядає як ймовірну причину російського обстрілу, внаслідок якого загинули бійці 128-ї бригади, злам месенджера військового: “Ми знайшли, що на один із пристроїв, на якому був месенджер Signal, прийшло повідомлення про конкретну дату і місце шикування військовослужбовців, куди надалі й прилетіла ракета”, — зазначив Ілля Вітюк.

Ілля Вітюк додав, що наразі російські хакери, зокрема з угруповання “Армагедон”, проводять масову розсилку фішингових повідомлень з метою зламу пристроїв військових.

Як відомо, 3 листопада у прифронтовому селі на Запоріжжі російська ракета поцілила по скупченню військових, яких зібрали та вишикували для урочистостей до Дня ракетних військ та артилерії. Тоді були загиблі та поранені серед військових та цивільних.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби).