Як пам’ятає читач нашої рубрики, в позаминулі вихідні ми застосували яд «Наповал» проти колорадського жука та тлі на кущах та деревах. Отже, що в підсумку бачимо через тиждень? На кущах картоплі знову сидить жук,  правда, вже в значно меншій кількості.

Виходить, личинки під листочками залишились неушкодженними, і на тобі – через тиждень отримуй дорослу «особь», яка столується на підшефній вам території. Загалом період «вегетації» по схемі личинка-жук  проходить близько двох тижнів. То ж, підлаштовуйтесь! А поки що струсив цю нечість з кущів у відерце та розчавив. Яд повторно не застосовував.

Переходимо до кущів смородини та плодових дерев, верхівки яких раніше були усіяні тлею. Оскільки «Наповал» тоді після жука ще залишався, я добавив у пульвер води (для дерев потрібна менша доза яду) і оприскав останні. Та все ж з пропорцією не вгадав, бо листя трішки «підсмажив». Проте і тлі з мурашками там уже не було. Будемо рахувати, що на даний період майбутній урожай яблук та груш поки що врятований.Груши

Зараз на вас чекає виноград

Хоча, якщо чесно, то ви йому потрібні були «ще вчора». Мова йде про так звану зелену обломку молодих паростків. Щоб всі ягоди на кущі достигли і не були дуже мякими, вам необхідно було провести розрахунок навантаження на кущ. Навесні для 2-4-річної рослини при обрізці залишають до 40 почок. До того ж, всі пагони, які йдуть від самого низу куща (біля його голови), потрібно обламувати, щоб він обдувався вітром і менше хворів. Дві гронки винограду на одному пагоні теж недопустимі – залиште одну, більш сильну. Потім від кожної почки відходить листочок, а посередині знову тянеться пагон – його теж потрібно обламувати. Коли ви зробите всі ці операції, ті пагони, що залишились, потрібно «вісімкою» підв’язати на шпалери. Якщо у вашому господарстві більше десятка кущів винограду, то це робота, звичайно, кропітка, і вам доведеться сидіти у винограднику майже всі вихідні. Але ж, приміром, такий виноград, як «Кєша», восени приємно і в руку взяти. Якщо він, звичайно, туди поміститься. Шануймося – і до праці!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Юрій ОГОРОДНИКОВ, фото автора