У Запоріжжі розпочалася реалізація міської програми Володимира Буряка «Безпечне місто». У рамках цієї програми всі найважливіші об’єкти обладнуються камерами відеоспостереження. Паралельно ведуться роботи зі створення єдиного Ситуаційного центру, який об’єднає всі камери у спільну систему. Напередодні Дня Незалежності в районі площі Фестивальної встановили 25 камер. Вони охоплюють не лише проїжджу частину, але й пішохідну зону, площу, будівлю обласної ради.
На реалізацію програми «Безпечне місто» в цьому році з бюджету Запоріжжя виділено 35 мільйонів гривень. За ці кошти встановлюються камери спостереження по всьому місту. У першу чергу охоплюють об’єкти, що потребують підвищеної уваги. Камери працюватимуть в режимі нон-стоп 24/7. В онлайн режимі правоохоронні органи зможуть переглядати охоплені спостереженням ділянки і оперативно реагувати на виникаючі позаштатні ситуації.
За словами директора КП «Центр управління інформаційними технологіями» Юрія Орєшкіна, до кінця серпня в місті з’явиться 50 нових камер. Вже працюють пристрої на Дослідній станції і на території міжнародного аеропорту. Планують встановити камери спостереження в районі цирку і на Привокзальній площі. На вересень заплановано монтаж пристроїв відеоспостереження на території залізничного вокзалу Запоріжжя-2, автовокзалу, ДніпроГЕСу.
– Система, яку ми впроваджуємо в місті, дозволяє правоохоронним органам в режимі онлайн дивитися за тими подіями, які відбуваються як на дорозі, так і на пішохідній частині. Більш якісно реагувати на позаштатні ситуації, які виникають в місті, – розповів Юрій Орєшкін.
Незважаючи на те, що реалізація проекту ще триває, усі встановлені в місті камери вже працюють, а інформація з них надходить в центр обробки даних. Звичайне відео зберігається в пам’яті до 30 діб, відео, на якому зафіксовано порушення – 90. Доступ до камер вже має СБУ і Нацполіція. Скоро він з’явиться і в патрульних. За допомогою стоп-кадрів можна зорієнтуватися, кого із злочинців потрібно шукати.
– Камери відеоспостереження дадуть нам змогу оперативніше реагувати на виклики, які надходять на лінію 102, та слідкувати за громадським порядком, – зазначила тимчасово виконуюча обов’язки старшого інспектора прес-служби Управління патрульної поліції в Запорізькій області Олена Литвинець. – Відеоспостереження та відеорегістрація – це інструмент для поліпшення якості роботи правоохоронних органів і патрульної поліції в тому числі. Ми працюємо на вулицях міста цілодобово та першими отримуємо ваші звернення.
Містяни в цілому задоволені такою програмою. Говорять, що знизиться кількість ДТП та буде в місті більше порядку.
– Я абсолютно погоджуюсь, що це потрібно. Я вдячна мерії, що зробили цей крок. Я впевнена, що знизяться ДТП і проблеми, які в нас пов’язані зі злочинністю, – розповіла Оксана Мартинова.
– Набагато менше буде ДТП і люди перестануть гинути. Усе буде фіксуватися, і «мажори» за порушення також будуть покарані, – сказав Павло Губа.
В процесі закупівлі та встановлення камер вдалося отримати економію. Ці кошти спрямовують на будівництво головного командного центру. За 2-3 роки в Запоріжжі планують встановити більше 1000 камер.