23 вересня під головуванням Запорізького міського голови Володимира Буряка пройшло засідання виконкому міської ради. На ньому було розглянуто понад 150 питань, більшість з яких виноситься на майбутню сесію.

Міський голова Володимир Буряк привітав запорізьких машинобудівників зі святом, вручив «Листи подяки» трудовим колективам двох провідних запорізьких машинобудівних підприємств – «Запоріжтрансформатора» та «Мотор Січі».

-Хочу привітати колективи ваших підприємств зі святом, побажати процвітання, успішної роботи, – сказав міський голова Володимир Буряк, звертаючись до членів виконавчого комітету Ігоря Клейнера й Анатолія Малиша.

На сесію Запорізької міської ради виноситься міська програма соціального захисту населення міста Запоріжжя «З теплом до людей» на 2016-2017 роки. Завдяки цьому більше 25 тисяч малозабезпечених запорізьких сімей в опалювальному сезоні 2016-2017 років отримуватимуть за рахунок коштів міського бюджету компенсацію на оплату опалення. Вона складе від 200 до 400 гривень. Виконавчий комітет Запорізької міської ради підтримав винесення програми на розгляд сесії.

Міську програму підтримки сімей для оплати житлово-комунальних послуг було розроблено управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради за дорученням міського голови Володимира Буряка через підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

Міська програма повинна охопити родини, які при низьких доходах не отримують субсидії або мають її, але розмір відшкодування мінімальний. Вона буде розрахована на сім’ї, в яких дохід на одного члена сім’ї не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених на 1 жовтня 2016 роки (2798 гривень).

– Програма буде поширюватися на сім’ї з невеликим доходом, у яких розмір нарахованої державної житлової субсидії склав до ста гривень. Ще одна категорія – малозабезпечені сім’ї, в яких обов’язкова частина плати за послуги ЖКГ перевищує нарахування за житлово-комунальні послуги в рамках соціальних нормативів до 400 гривень, – повідомила начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковникова.

Таким сім’ям передбачається надавати компенсацію на оплату централізованого та індивідуального опалення за рахунок коштів міського бюджету, оскільки в зимовий період вартість цієї послуги в загальних нарахуваннях складе майже 80% оплати за послуги ЖКГ.

-Частину сімей від зростання тарифів захищає державна житлова субсидія. Ми ж за рахунок коштів міського бюджету надамо додаткову допомогу місцянам, – заявив Володимир Буряк.

Для того щоб отримати право на зазначену компенсацію, родини повинні обов’язково звернутися за житловою субсидією в районні управління праці та соціального захисту. Якщо таке звернення вже було раніше, то ніяких додаткових документів надавати не треба.

Розмір компенсації буде залежати від виду житла, розміру плати за нього: для однокімнатної квартири – 200 гривень, двокімнатної – 300 гривень, трикімнатної квартири або приватного будинку, в яких для опалення використовується природний газ – 400 гривень. Вона буде надаватися шляхом перерахування коштів постачальникам послуг, і буде зараховуватися на особові рахунки одержувачів.

Також на сесії Запорізької міської ради планується внести зміни до Міської комплексної програми соціального захисту населення Запоріжжя, фінансованої за кошти міського бюджету. Як розповіла Ольга Полковникова, пропонується збільшити в два-три рази (до 1000 гривень) розмір разової матеріальної допомоги, що виплачується в рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення низці пільгових категорій. Серед пільгових категорій, яким передбачається збільшити розмір разової матеріальної допомоги, – діти-інваліди, котрі виховуються батьками-інвалідами; діти-інваліди, котрі виховуються в багатодітних сім’ях; діти-інваліди, прикуті до ліжка; діти-інваліди, які є сиротами; діти-інваліди, що навчаються у вищих навчальних закладах; інваліди-колясочники.

Підготувати відповідні зміни управлінню соціального захисту населення міської ради доручив міський голова Володимир Буряк.

– Це робиться для того, щоб допомогти найбільш соціально незахищеним запоріжцям в умовах зростання цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, – зазначила Ольга Полковникова.

До останнього часу розмір разової допомоги для зазначених категорій становив від 300 до 500 гривень. Після того, як депутати підтримають зміни до програми,  вже в цьому році розмір допомоги збільшиться.

Підтримано й виділення додатково 1,2 мільйона гривень на виплату заробітної плати соціальним працівникам Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

– На сьогодні соціальні працівники центру отримують на руки трохи більше 1650 гривень. І це незважаючи на дуже велике навантаження. Виділення цих коштів дозволить збільшити виплати хоча б до двох тисяч гривень, – сказала Ольга Полковникова.

Члени виконавчого комітету міської ради підтримали внесення цього проекту на розгляд сесії.

Під час засідання виконкому підтримано проект рішення «Про організацію робіт з проведення реконструкції вулиці Земського лікаря Лукашевича в Запоріжжі». Їх ведуть департамент інфраструктури та благоустрою міської ради спільно з КП «Управління капітального будівництва».

На період роботи підрядна організація «Будівельник 2013» має забезпечити установку відповідних дорожніх знаків, облаштувати огорожу в місцях перекриття руху транспортних засобів. Управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради має організувати об’їзні маршрути транспорту на період ремонту.

Голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий повідомив, що роботи почнуться 27 вересня. Реконструкцію буде виконано на ділянці від проспекту Соборного до вулиці Жуковського.

На вулицях Жаботинського та на пр. Соборному, біля будинку 158 з’являться нові автостоянки – замість газонів. Дерева, які ростуть на газонах, при цьому обіцяють зберегти.

У ЦПКіВ «Дубовий гай»  за порядком будуть слідкувати працівники держохорони. Оскільки вандали, хулігани та володарі собак не хочуть зважати на правила поведінки у громадських місцях, їм нагадуватимуть більш вагомо.

Цього року в місті будуть діяти 17 класів інклюзивної форми навчання, 139 спецгруп для дітей з особливими потребами. Завдання дорослих – забезпечити приміщення пандусами, поручнями, відповідними туалетами, зробити інше обладнання в приміщеннях.

Для КП «Титан» буде придбано 34 біотуалети, які будуть задіяні під час масових заходів.

Олена ЧУМАК