Початок сезону приніс подарунок Театру молоді: керівник театру  Геннадий Фортус став лауреатом конкурсу Рішельє – отримав нагороди за спектаклі «Двоє на гойдалках» і «Вечеря дурнів».

В Одесі оголосили підсумки щорічного міжнародного фестивалю-конкурсу імені Дюка Де Рішельє. У номінації «Театральне мистецтво – роботи акторів театру і кіно» нагороду отримав заслужений діяч мистецтв України, художній керівник академічного обласного театру Молоді Геннадій Фортус. Перемогу йому принесли спектаклі «Двоє на гойдалках» і «Вечеря дурнів».
Цього року у фестивалі взяло участь понад 1000 артистів з 20 країн.

Але театр і сам уміє готувати подарунки. Сьогодні мова йде про дар життя, про конкретну дитину, хлопчика, якого звати Дмитро. Запоріжців запрошують на вуличний показ знаменитого спектаклю «Оскар і Рожева дама» увечері 29 вересня 2016 року на площі Маяковського. Початок заходу о 18 годині. Мета акції – допомогти зібрати кошти на лікування чотирирічного Дмитрика Возниці, що хворіє на рак.
Багато глядачів бачили, і ще більше людей чули про знамениту книгу «Оскар і Рожева пані» французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Мільйони сердець зачепила історія про хлопчика, який хворіє на рак, про його боротьбу, про його  віру в життя та любов. Такі ж, але не вигадані драми кожен день відбуваються в стінах наших лікарень. Щоб привернути увагу до маленьких запоріжців, які борються з цією хворобою, благодійний фонд «Щаслива дитина» та Запорізький академічний Театр молоді вирішили провести вуличний показ фрагментів знаменитого спектаклю.
Всі кошти, зібрані в цей вечір, підуть на лікування чотирирічного Дмитрика. Його діагноз –  гострий лімфобластний лейкоз, рак крові. Два роки тому малюкові разом з мамою довелося бігти від війни з рідної Горлівки до Запоріжжя. Та тільки-но сім’я почала жити на новому місці,  новий жорстокий удар – страшний і нещадний діагноз. Почалася болісна боротьба, лікування і постійний материнський страх за єдину дитину. Дмитро мужньо переносить усі випробування. Але лікування малюка коштує шалених грошей. На трансплантацію кісткового мозку потрібно близько 75 тисяч доларів. Зараз це –  ціна життя дитини. В родини таких грошей немає.
На показ  запрошують усіх запоріжців і гостей міста!
Ініціатори показу – благодійний фонд «Щаслива дитина» і Запорізький академічний театр Молоді. Допомогу в організації показу надають міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, компанія «Транзит Продакшн» та палац культури «Орбіта».
Контактний телефон Ірини Возниці, мами Дмитрика – 098-492-91-27.
Більше прочитати про хлопчика можна тут:
http://www.deti.zp.ua/show_article.php?a_id=700468