Вночі та вранці 1 жовтня в Запоріжжі та області очікується гроза

Надзвичайники попереджають про перший рівень небезпечності, жовтий. Вітер північно-західний 7-12 метрів за секунду, в регіоні пориви сягатимуть 15-20 метрів за секунду. Температура повітря в Запоріжжі вночі становитиме 12-14 градусів тепла, вдень стовпчики термометру показуватимуть 20-22 градуси.

Нижче поради, що робити, коли гроза з блискавкою заскочили вас на вулиці, та як убезпечити себе, якщо ви знаходитесь у приміщенні.

Знайдіть укриття

Сховатись під дерево – погана ідея. Блискавка в першу чергу спрямовує свій розряд на високі об’єкти. Небезпечним є і перебування в автівці. Якщо ви все ж зустріли грозу в автомобілі – зачиніть усі вікна та сховайте радіоантену. Тримайтесь подалі від водойм. Найкраще укриття – житлові споруди. Залишати сховище рекомендується не раніше, ніж пройде 30 хвилин з часу останнього удару блискавки.

Якщо немає укриття

Якщо гроза заскочила вас у полі  – не стійте в повний зріст. Знайдіть канаву чи яму, але вона повинна бути сухою. Не лягайте на землю. Присядьте, обхопіть коліна руками, схиліть голову – це найбільш безпечна поза.

Якщо потрапили під грозу компанією

Тримайте дистанцію між собою в 10-15 метрів. Стійте подалі від металевих предметів.

Якщо ви вдома

Не рекомендовано стояти біля вікна. Знаходьтесь подалі від пристроїв, під’єднаних до розеток. Якщо гроза вже почалася – не намагайтеся вимкнути їх усі одразу.

Зустрічайте погодні сюрпризи напоготові й не забудьте завтра захопити парасольку!

Читати також: 5 корисних ранкових звичок