Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття зрадників, які перейшли на бік ворога та воюють проти власного народу у лавах армії окупантів.

З початку російської агресії працівники Територіального управління ДБР Мелітополя здійснюють досудове розслідування у 154 кримінальних провадженнях за статтями державна зрада та колабораційна діяльність проти 456 осіб (ст. 111, 111-1 КК України).

За результатами цієї роботи 62 колишнім працівникам правоохоронних органів України повідомлено про підозру, у 40 кримінальних провадженнях підозрюваних оголошено у розшук.

За даними досудового розслідування, експравоохоронці-зрадники зазвичай добровільно погоджувалися служити окупантам, всіляко допомагати їм, в тому числі шукати транспорт, місце проживання, зброю. Нерідко вони брали участь у крадіжках цінного майна.

Також ДБР продовжує роботу щодо притягнення до відповідальності суддів та прокурорів АР Крим, які у 2014 році перейшли на бік ворога. Наразі ці зрадники забезпечують функціонування незаконних органів прокуратури та судової влади окупантів на захопленому півострові.

Загалом з початку 2022 року працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування відносно 32 суддів та 2 прокурорів АР Крим. Усі обвинувальні акти направлено до суду.

Працівники Територіального управління ДБР Мелітополя застерігають усіх чиновників та правоохоронців від співпраці з російсько-окупаційними військами. Суворе покарання за такі злочини є невідворотним.