Розпочалося щеплення проти коронавірусу вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech

В Україні вакцинація новим препаратом стартувала 13 квітня. До Запорізької області вакцина CoronaVac надійшла 15 квітня у кількості 5240 доз. Щеплення проти коронавірусу цим препаратом в регіоні стартувало сьогодні, 16 квітня. Про це повідомляє запорізький обласний лабораторний центр.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, перша партія вакцини налічує 215 тис. доз, поставку решти законтрактованих доз МОЗ очікує найближчим часом.

Громадяни, які виявили бажання вакцинуватись від COVID-19, мають змогу записатись до листа очікування вакцинації. З урахуванням етапності проведення вакцинальної кампанії людям зі списку очікування буде запропоновано записатись до пункту щеплення на конкретну дату і час. Разом із тим, відсутність у списку не буде обмеженням для запису на вакцинацію.

Записатись до списку очікування можна через:

  • Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія»;
  • мобільний додаток порталу «Дія»;
  • національний контакт-центр МОЗ з питань протидії поширенню COVID-19.

Насамперед вакциною CoronaVac щеплять маломобільні групи населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає.

«Також цією вакциною вакцинуватимуть: освітян, які будуть залучені у ЗНО у 2021 році; олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році; співробітників патрульної поліції», – йдеться у повідомленні МОЗ.

Термін придатності вакцини CoronaVac становить 24 місяці. Вакцина надійшла до України в однодозних флаконах. Для повної імунізації від COVID-19 потрібно 2 дози вакцини, інтервал введення яких складає 28 днів.

«За кожним щепленим одразу буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії. Всі, хто зараз вакцинується препаратом CoronaVac, гарантовано отримають другу дозу для повної імунізації від COVID-19», – запевняють у міністерстві.

Перевозити та зберігати препарат можна за температури 2-8°C, захищаючи від потрапляння сонячного світла. Транспортуватимуть вакцину в спеціальних контейнерах, щоб забезпечити холодовий ланцюг на кожному етапі маршруту.

Читайте також: На Запоріжжі зареєстрували більше 15 нових смертей від коронавірусу