У Запоріжжі – справжній квітковий бум

Комунальні підприємства міста продовжують оновлювати квіти та кущі у парках, скверах Запоріжжя.  Прибирання зелених ділянок, покіс газонів та влаштування нових квітників – ці та інші виконані роботи з благоустрою ми можемо бачити в кожному районі обласного центру. На особливу увагу заслуговує масштабна висадка квітів по всьому Запоріжжю, завдяки якій кожен з нас подивився на місто новими очима та знов закохався у нього.

Місто тисяч квітів

Нарешті прийшла справжня весна, яку неможливо уявити без яскравих квітів. Адже за кілька років у місті з’явилися нові оригінальні квіткові композиції, клумби та цікаві прикраси у вигляді кумедних топіарних фігурок, які подобаються дітям та дорослим. Раніше такого озеленення у місті ніколи не було!

Як зазначив міський голова Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у Фейсбук, до травневих свят працівники комунальних підприємств висадили в зонах відпочинку десятки тисяч квітів, а також відновили улюблені багатьма скульптурні композиції. Усе це було зроблено, аби кожен міг насолоджуватися весною під час прогулянок містом. Головне, щоб хулігани не зіпсували цю красу. Міський голова звернувся до відвідувачів парків із закликом поважливо ставитися до роботи комунальників та створеної їхніми руками краси.
Нагадаємо, до травневих свят у Запоріжжі висаджено понад 50 тис. квітів. Наприклад, у теплицях підприємства КРБП «Зеленбуд» ще взимку висадили насіння, яке до весни підросло, зміцніло та зараз перетворилося на яскраві квіти, які прикрасили наше місто.

Особлива увага приділялася паркам і скверам, а також територіям біля меморіалів і пам’ятників, присвячених героям війни. Так, на одній з найбільших міських клумб, яка знаходиться на Алеї Бойової Слави, висадили понад 19 тис. квітів, серед них – петунії, герані, цинерарії, агератуми, бегонії. Квіти були вирощені в розплідниках Львова, Києва, Дніпра, звичайно, Запоріжжя та Запорізької області. Вони будуть тішити око містян і влітку. Над облаштуванням квітників кілька днів поспіль працювало близько 40 робітників. Також на Алеї Бойової Слави зеленбудівці облаштували квіткову композицію у вигляді величезного червоного маку.

– На сьогодні по місту завершено перший етап висадки квітів – до 8 і 9 травня. До цих знаменних дат було облаштовано 24 квіткові клумби. Алея Бойової Слави – один з найбільших об’єктів. Клумби прикрашають: сальвія, тагетес, альтернантера. Для ще більшої краси цього року квітники декоровано відсипкою з білої крихти. До благоустрою кожної локації ставимося з особливою відповідальністю, – розповіла заступниця директора КРБП «Зеленбуд» Валентина Дзюба.183475078_307322807584365_5910624441414147970_n

Традиційно до травневих свят облаштували нові квітники біля меморіалів і пам’ятників, присвячених героям війни. Зокрема, зеленбудівці навели чистоту і висадили яскраві квіти на прилеглій території Братського поховання в сел. Скворцово в Заводському районі і біля меморіального комплексу «Летять журавлі» в сел. Леваневського в Шевченківському районі. А також – на території Меморіалу «Скорботна мати», що в Дніпровському районі. Провели озеленення й скверу біля пам’ятника танковому екіпажу лейтенанта Яценка, який розташований на площі Університетській.

Після свят запорізькі озеленювачі продовжують благоустрій та висадження квітів на закріплених територіях вулиць, парків, скверів Запоріжжя. Активна висадка квітів буде продовжуватися до середини червня. Оновлюють і ампельні рослини у вазонах, які дуже подобаються містянам.

У парках – чисто та охайно

Озелененням займалися і робітники КП «Титан». Так, минулого тижня вони закінчили наведення ладу у парку Перемоги, зокрема, там було виконано покіс газонів, облаштування й полив клумб. Раніше у парку висаджували нові квіти та дерева – липи й сакури, останні зараз квітнуть яскравими рожево-білими кольорами.

– У парку Перемоги до травневих свят облаштували нові клумби. Тепер тут можна побачити голландські піоновидні тюльпани різних кольорів – жовті, білі, червоні. Також цього року ми додатково висадили понад 3,5 тис. квітів – катарантус, петунії, тагетес. Працівниками були виконані і роботи з ремонту та фарбування малих архітектурних форм. Зокрема, це елементи дитячих, спортивних майданчиків, – розповіла заступниця директора КП «Титан» Олена Петрик.

Також влаштували і нові зони відпочинку для містян, зокрема при в’їзді до парку встановили 16 урн й 11 лавок. Запустили й плавучі фонтани в озерах.

Як додала Олена Петрик, так само виконано покіс газонів, облаштовано нові клумби та висаджено квіти у ландшафтному парку Вознесенівському, вздовж Набережної магістралі на каскаді фонтанів «Райдуга».SHER6321

Нагадаємо, загалом КП «Титан» обслуговує 6 парків міста: парки Перемоги, Енергетиків, Вознесенівський, Металургів ім. Сацького, ім. Синенка та 30-річчя визволення України, та 2 міських пляжі – Центральний і Правобережний. Усі ці локації робітники підприємства приводять до ладу.

За цей рік у Запоріжжі планується висадження майже 100 тис. однолітніх квітів. З них, близько 90% – перевірені рослини, які підприємство висаджує кожен рік. Інші 10 – це незвичайні види квітів, які є нетиповими для Запоріжжя. З останніми зеленбудівці постійно експериментують і дивляться, як ті «приживаються» у нашому місті. На жаль, часто цікаві екземпляри рослин просто крадуть невідомі.

Читайте також: У Запоріжжі відкриють ще один пляж