Роботи з установки та реконструкції вуличного освітлення ведуться по всьому місту. Особливу увагу приділяють приватному сектору.
Так, на вулиці Хлібній у Шевченківському районі системи зовнішнього освітлення взагалі ніколи не було. Вечорами та ночами ходили, мучилися – темінь така, що і під ногами дорогу не бачиш – бідкаються місцеві. Взимку взагалі страшно, адже у темряві дуже легко послизнутися, тож у холодну пору травм тут вистачало. І ще одна напасть – темрявою легко користуються крадії.
І ось нарешті жителі Хлібної дочекалися своєї черги. На вулицю прийшли електрики. Два тижні вони будували мережу протяжністю майже півтора кілометри. Тепер вулиця освітлюється 53 сучасними енергозберігаючими світлодіодними світильниками. Освітлення включається за графіком увечері. Котельников
– На цій вулиці ми встановлювали кронштейни на стовпах, монтували СІП-кабель, встановлювали світильники. СІП – самонесучий ізольований провід, він краще за неізольований, – розповів електромонтер КП «Запоріжміськсвітло» Леонід Котельников. – А світильники світлодіодні – тобто більш економні і довговічні. Наприклад, якщо б встановлювали ліхтарі з лампами розжарювання, то їхня потужність повинна бути 300 ват. А світлодіодний світильник споживає потужність всього 50 ват – у шість разів менше. Хоча при цьому дає більше освітлення.
Леонід поділився, що працівникам було дуже приємно, коли місцеві жителі прийшли особисто подякувати їм.
Як розповів інженер виробничої служби КП «Запоріжміськсвітло» Костянтин Маличенко, усього в планах на 2018 рік виконати роботи з будівництва і реконструкції мереж зовнішнього освітлення по 53 об’єктам.Маличенко
– Усього буде встановлено або замінено близько 2 тисяч світильників – усі вони енергозберігаючі. Буде також змонтовано близько 40 кілометрів проводу СІП. На сьогоднішній день розроблені проекти до 43 об’єктів, а 12 об’єктів уже здані. Один з них – вулиця Хлібна. Роботи ведуться в усіх районах Запоріжжя, – зазначив Костянтин Маличенко.