Цього місяця у всіх районах Запоріжжя виконуються середні ремонти шляхів, а також внутрішньоквартальних доріг та тротуарів. Так, минулого тижня в Олександрівському районі стартували масштабні роботи з середнього ремонту вулиці Фортечної від вулиці Аваліані до проспекта Соборного, яка з’єднує два райони міста. До того ж, цього разу за роботу взялися закордонні фахівці, які вже зарекомендували себе з найкращої сторони в Запорізькій області

Мова йде про всесвітньо відому турецьку будівельну компанію Onur. Звідки така назва? Онур – це ім’я брата власника компанії. До нас в Україну вона зайшла не так давно і має офіс у Львові. Саме туди вони переправили Чорним морем 80 одиниць сучасної дорожної техніки, яка потім із Одеси пересувалася Україною своїм ходом. Спершу вони будували шляхи на Західній Україні, а кілька років тому дійшли і до нас. Приміром, шлях до Запорізького аеропорту, дільниця оріхівської траси від Таврійського (колишнє Кірова) до Оріхова, дорога від Запоріжжя до Дніпра – це все їхніх рук справа. У когось із водіїв скарги є? У них сучасна технологія, і навіть біля комбінату «Запорожісталь» турки вже встигли побудувати свій асфальтобетонний завод. Тож маємо надію, що за якістю шляху вул. Фортечна тепер зрівнялась з проспектом.

Звичайно, за довгі роки експлуатації дорога на вулиці Фортечній неабияк зносилася, адже останні кілька десятиліть, окрім незначних ямкових ремонтів, вона нічого не бачила. Проте цього вже було недостатньо, оскільки тут часто-густо проводили свої роботи і працівники комунальних служб, вириваючи траншеї прямо на дорозі. Тож більш-менш рівною її ніяк уже не можна було назвати. А в дощову погоду це був кошмар для водіїв.

– На даній ділянці працює спецтехніка підрядної організації Onur, яка виграла тендер на проведення середнього ремонту. Зараз дорожні робітники знімають старе асфальтобетонне покриття. Ця дорога з’єднує два райони: Олександрівський і Шевченківський з виходом на Набережну магістраль, тому рух транспорту тут досить жвавий. Однак дорожнє полотно вже давно не відповідало технічним нормам і вимагало заміни. Ямковий ремонт тут, звичайно, відбувався щороку, а от середнього ремонту ця вулиця не бачила з часів незалежності України. Загальна площа робіт становить 11800 кв. м. Тут покладуть новий асфальтобетон, облаштують дощоприймальники, передбачені всі необхідні роботи відповідно з вимогами. Крім того, тут у минулому році були замінені мережі теплотраси і водоводу, що проходять під дорогою. Такий комплексний підхід у ремонті дороги дозволить прослужити їй довше. У подальших планах у нас ремонт вулиці Троїцької та частини проспекту Соборного, – зазначив голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий.

Коментар до ремонту шляху дав і водій Олександр (стаж 38 років):

– На роботу цим шляхом їжджу щодня, оскільки мешкаю в Шевченківському районі – це сама коротка дорога з району в район. Я вже 6 років нею користуюсь і скажу, що весь цей час вона знаходилась у жахливому становищі. Тут чимало ям, а ще комунальники її постійно розривали, після чого в належний стан не приводили. Два рази на рік мені доводилось ремонтувати підвіску авто. А тепер бачу, що це буде досить престижна дорога в Олександрівському районі, – поділився водій.

Місцеві вже відзначають, що автотранспорт стало чутно менше. Приміром, продавець магазину «Прєм’єр» Наталя Олександрівна так відгунулась на зміни, що відбуваються поруч:

– Ми всього цього, звичайно, не очікували, але наступний рік покаже якість робіт. Шлях тут був дуже розбитий, і його кожного року «латали». Кажуть, дорогу ремонтують турки. А от якби нашим таку техніку, можливо, вони б теж так гарно клали асфальт? Принаймі, зараз майже не чутно, коли машини повз наш магазин проїжджають. Вони вже не так торохтять, як це було ще кілька днів раніше, – підмітила жінка.

Після зливи Фортечну прийшлося латати

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Після негоди з аномальною кількістю опадів, що сталася в Запоріжжі 25 липня, на деяких дорогах міста утворилися проблемні дільниці. Ливневки просто не впоралися з такою кількістю води, адже за півгодини випала двотижнева норма опадів. Зокрема, в Олександрівському районі таке сталося на вулиці Фортечній поблизу будинку № 2. Екстренні аварійні роботи проводило КП «ЕЛУАШ».

– У нашому районі заплановано близько 1000 кв. м ямкового ремонту, – розповів голова Олександрівської райдержадміністрації Валерій Мостовий. – Ремонт конкретно на цій ділянці дороги не був запланований, але він проводиться в рамках цього обсягу фінансування.

За словами майстра дільниці 3 КП «ЕЛУАШ» Ігоря Назаренка, на дорозі сталося замокання основи.

  • Дорожнє покриття стало руйнуватися, коли тут рікою стікала дощова вода, асфальт підійнявся, стали утворюватися ями, – розповів він. – Тут інтенсивний рух транспорту, тому вирішено в терміновому порядку виконати ямковий ремонт. Отже, укладено близько 25 т асфальтобетону, по краях робимо блокування бітумом, щоб в подальшому не було подтікання води на відремонтовану ділянку дороги.

За словами Ігоря Назаренка, на Фортечній працювали 4 одиниці техніки та 6 робітників. Товщина відремонтованого дорожнього покриття 7 см, гарантія на новий асфальтобетон, яким засипають ями, становить 3 роки. Але на практиці якісно відремонтована ділянка протримається набагато довше.

До речі, перед тим, як почати ремонт на вулиці Фортечній, КП «ЕЛУАШ» відремонтували дорогу на вулиці Святого Миколая. Там поклали близько 15 кв. м нового асфальту. Після усунення ям в районі приступлять до ремонту внутрішньоквартальних доріг по вулиці Жуковського, Олександрівській та Слободській.

– На сьогодні в Олександрівському районі відремонтовано близько 9 тис. кв. м проїжджої частини у дворах, протягом серпня заплановано відремонтувати ще 7 тис. кв. м. Що стосується середніх ремонтів магістралей, то КП «ЕЛУАШ» вже відремонтувало ряд ділянок, на черзі вулиці Олександрівська, Троїцька, ділянка дороги по проспекту Соборному, – зазначив голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий.