На двадцять третій сесії Запорізької міської ради до порядку денного було включено більше півсотні питань, які стосувалися різних сфер міського господарства: житлово-комунального, благоустрою міста, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення тощо. Значна частина проектів рішень стосувалася коригування бюджету Запоріжжя на 2017 рік, оскільки в грудні 2016 року він був прийнятий з дефіцитом близько 850 мільйонів гривень. Це було зроблено свідомо, щоб мати можливість запланувати реалізацію ряду необхідних для міста програм та проектів. І певних результатів вдалося досягти. Як повідомив міський голова Володимир Буряк, на сьогодні дефіцит скоротився і вже становить близько 543 мільйони гривень. При цьому вдалося досить багато зробити в реалізації міських програм.

Містян без субсидій не залишать

За пропозицією депутатів до порядку денного було внесено проект рішення про забезпечення права жителів отримати субсидії на надання послуги з управління житловим будинком за листопад-грудень 2017 року. Джерелом погашення субсидії є державний бюджет.

Однак на даний момент, до внесення змін у Бюджетний кодекс, в держбюджеті не передбачено статті на виплату відповідної субсидії.

– Городяни мають право на субсидію. Запоріжцям неважливо, як буде вирішена проблема з виплатою субсидії на послугу з управління житловим будинком. Людям важливо, щоб вона була вирішена на їх користь. Фактично цим рішенням ми зафіксуємо нарахування субсидії. Необхідно показати людям в платіжках, скільки необхідно платити їм, а скільки компенсує держава. На даний момент коштів на це в держбюджеті немає, але нараховувати субсидію на зазначену послугу ми зобов’язані, – зазначив Володимир Буряк.IMG_7914

Пропонований проект рішення надає механізм для фіксації права на нарахування жителям субсидії. Це будуть фактично фінансові зобов’язання, які повинні бути погашені після внесення необхідних змін до законодавства.

Технічний парк КП «ЕЛУАШ» поповнить нова спецтехніка

У програму розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою Запоріжжя на 2017-2019 роки внесено зміни. Для утримання і ремонту міських доріг придбають нову спецтехніку, так як частина спецтехніки підприємства, необхідної для виконання ремонтів доріг, прибирання, розчищення магістралей в зимовий період зношена. Наявної техніки недостатньо для виконання робіт згідно діючих стандартів.

Депутати підтримали проект рішення, який передбачає виділення коштів на закупівлю 5 одиниць дорожньої спецтехніки. На ці цілі з бюджету міста буде спрямовано близько 5 млн 200 тис. грн. З них 70 тис. 299 грн кошти, зекономлені після проведення попередніх процедур тендерних закупівель.

Дві дорожні багатофункціональні машини планують придбати на умовах співфінансування із міського бюджету в розмірі 150 тис. грн. Це 3% від субвенції, яка очікується з державного бюджету.

Технічний парк комунального підприємства також поповнять екскаватор-навантажувач, гідромолот і комплект гідролінії до нього, асфальтна фреза.

Нові автобуси з’єднають центр міста з Осипенківським мікрорайоном

Міський голова Володимир Буряк доручив своєму першому заступнику Сергію Мішку прискорити доставку перших автобусів великої місткості, які Запоріжжя отримає в рамках програми фінансового лізингу.

Нагадаємо, КП «Запоріжелектротранс» отримало дозвіл на купівлю автобусів в рамках процедури фінансового лізингу. Було укладено договір з «Укргазбанком». Загалом має бути закуплено 35 автобусів. 14 з них повинні прибути в місто вже в цьому році, решта – в першому кварталі 2018 року.

Перші отримані автобуси обслуговуватимуть маршрут №17 «Арматурний завод – вокзал Запоріжжя-І». Він з’єднає Осипенківський мікрорайон з центром міста.

Це сприятиме вирішенню проблеми транспортного обслуговування запоріжців, які проживають в спальних районах. Наступні автобуси планується використовувати на маршрутах в напрямку Шевченківського, Хортицького районів і так далі.

– Роботу для отримання нових автобусів вже розпочато. Вважаю, що її можна прискорити. Упевнений, що це цілком реально, – сказав Володимир Буряк.

У наступному році на будівництво терміналу виділять 200 млн грн

Відповідаючи на питання журналістів у перерві, міський голова Володимир Буряк пояснив, чому на будівництво терміналу в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя» в цьому році залишають лише 39 млн грн.

– Процедура розробки, експертизи, погодження проекту будівництва терміналу потребувала значного часу. Завдяки підтримці Кабінету Міністрів України проект був затверджений досить оперативно, але це також зайняло час. В результаті 14 листопада був укладений договір на будівництво терміналу.

Спочатку ми закладали на початок будівництва терміналу в цьому році близько 200 мільйонів гривень. Однак тепер усім зрозуміло, що 200 мільйонів гривень ми цього року не освоїмо, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова повідомив, що в результаті більшу частину запланованих коштів вирішено повернути в бюджет. На будівництво терміналу в цьому році залишиться близько 39 мільйонів гривень. Це авансові платежі, оплата закупівлі матеріалів для того щоб не зупиняти роботи на початку 2018 року.

– На наступний рік ми плануємо передбачити виділення з міського бюджету на продовження будівництва терміналу 200 мільйонів гривень, – зазначив Володимир Буряк.

Слово депутатам

Під час двадцять третьої сесії Запорізької міськради зі зверненнями виступили 24 депутати. Так, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції Андрій Согорін зазначив, що в нашій країні Запорізька міська рада визнана найбільш відкритою для громадськості і за два роки каденції місцевих депутатів органи правопорядку не склали на них жодного протоколу про корупцію. Це викликало емоційне пожвавлення народних обранців, а дехто навіть, гучно постукав по дереву…

Депутат Олег Корольов розповів про скрутну ситуацію, в якій опинилися мешканці 15-18 мікрорайонів Хортицького району. Люди потерпають від нестачі пасажирського транспорту. Автобуси маршруту №38, що підбирають всіх пасажирів, ходять лише раз на годину, а водії маршруток №49, 55 та 58 погоджуються брати лише 1-2 пільговиків. Тож депутат попросив виділити їм кілька додаткових автобусів.

Депутат Геннадій Васильчук теж підняв транспортну проблему. Але тут уже обговорювався людський фактор. До нього звернулися мешканці Шевченківського району з округу (вул. Бочарова), де навіть немає свого депутата. Люди скаржаться, що на маршрутах №13 та 74 їздять всього по дві автівки, на яких працюють хами-водії, та й тих доводиться чекати на зупинках майже годину. Але ж уже прийшла зима. Як це терпіти далі?

Боєць АТО, депутат Олег Коломоєць нагадав колегам, що в нашому місті вже втретє проводиться телемарафон на «День захисника України» і закликав до 6 грудня перерахувати для потреб бійців кошти.

Віталій Рябцев, в свою чергу розповів, що після останнього дощу, який цілу добу поливав Запоріжжя, дахи деяких багатоповерхівок в Бородінському мікрорайоні не витримали стихійного навантаження і добряче протекли. Зокрема постраждали квартири в будинках на вулиці Ладозькій, 36, Товариській, 37 та інших.

Депутат Олександр Кобзарюк вкотре вже на сесіях звертає увагу на неприглядний вигляд контейнерних майданчиків під сміття в місті, та купи опалого листя, яке лежить у дворах до весни і там заводяться гризуни.

Ігор Чумаченко обурений тим, що вандали продовжують вирізати кабелі зв‘язку «Укртелекому», які залюбки беруть в пунктах прийому металобрухту і ніяка відповідна робота правоохоронних органів в цьому напрямку не проводиться. Дійшло вже до того, що ці пункти відкриваються в житлових будинках і працюють цілодобово.

Олег Германюк зачепив наболілу для запоріжців тему щодо колишнього кінотеатру «Космос» та плавального басейну «Байкал», на ремонт якого виділено 2 млн 700 тисяч гривень. Заступник міського голови Анатолій Пустоваров відповів, що приміщенню кінотеатра можна буде дати раду лише після того, як Центральна влада викреслить його зі списку захищених об‘єктів. Відповідний запит уже направлено.

З басейном більш складна ситуація, оскільки там доводиться розбирати, навіть, стіни. Але роботи з його відновлення постійно контролюються владою і вже на початку наступного року він знов запрацює.

Депутат Володимир Максимов вкотре звернув увгу на свавілля «Запоріжгазу». На вулиці Сєчєнова, 27в, за борги одного мешканця газовики відключили весь під’їзд. Інший депутат, Дмитро Сірий, порадив людям, які потрапили в таку ситуацію, письмово звертатись до самого керівника НКРЄ Дмитра Вовка, бо в договорі з постачальником газу чітко записано «забезпечити безперебійне постачання газу». Або звертатися до своїх депутатів.