Запоріжці вже відчули на собі ситуацію з відключенням тепла. Це сталося під час нещодавнього обстрілу російськими військовими підприємства “Мотор Січ”, в результаті якого було пошкоджено теплокомунікації Шевченківського району.

Тоді більше 120-ти багатоквартирних будинків залишились без опалення, і в районі розгорнули намети, де можна було зігрітися. На щастя, ліквідували аварію швидко, тож завеликих проблем і дискомфорта ситуація не викликала.

ремонт теплотраси

Взагалі у Запоріжжі готувалися до того, що в період опалювального сезону у місті можуть виникати надзвичайні ситуації. Зокрема, до питання облаштування пунктів тимчасового розміщення людей у випадку відключення у Запоріжжі централізованого опалення.

Значну частину цих пунктів буде розгорнуто у територіальних інформаційних центрах і обладнано альтернативними джерелами обігріву.

Розглядають кілька варіантів можливого розвитку подій. У разі відсутності опалення, але за наявності електрики, для обігріву приміщень будуть використовуватися обігрівачі, а для забезпечення гарячої води – бойлери. У випадку відсутності централізованого електропостачання для електрозабезпечення ТІЦів будуть застосовані автономні генератори. Також у місті створюється запас буржуйок.

“Сьогодні керівники міст, крім технічної та організаційної роботи, пояснюють людям, що відбувається, як готуються громади, чим допомагає держава, які можуть бути варіанти дій”, – розповідає Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. – Треба весь час комунікувати, підбирати правильні слова, пояснювати, чому віялові відключення нерівномірні, публікувати карти пунктів обігріву й алгоритми дій на випадок тієї чи іншої ситуації — все це невідкладна робота місцевої влади нині”.

Потрібно бути готовими до різних сценаріїв. Починаючи від свічок і запасу їжі й закінчуючи генератором або буржуйкою. Але критична ситуація не настала. Наразі, за останньою інформацією, в Україні достатньо резервів.

Багато цікавої інформації для розуміння ситуації викликів війни – в інтерв’ю Олександра Слобожана виданню “Дзеркало тижня” під назвою «Треба бути готовими до різних сценаріїв, включно з повним блекаутом».