Про це розповів Андрій Согорін, голова комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції.  Цікаво, що проекти, які стосуються велоінфстрактури і соціального таксі, були винесені на обговорення на основі електронних петицій, поданих громадянами міста на сайті Запорізької міської влади

Доповідач департаменту інфраструктури та благоустрою наголосив, що розроблена велоконцепція стане важливим кроком, адже має на меті вирішення низки проблем. Член комісії, депутат міської ради Олег Корольов озвучив переваги реалізації велосипедної стратегії: впроваджена велінфраструктура зменшить кількість викидів автомобільного транспорту, які згубно впливають на повітря, мешканці міста зможуть легко пересуватися містом, не витрачаючи зайві кошти на громадський транспорт.

На розробку концепції необхідно 600 тисяч гривень. Вона передбачає внесення розмітки, встановлення знаків та інших необхідних елементів. Андрій Согорін, зазначив що велосипедисти на дорогах дисциплінують водіїв, які звикли влаштовувати перегони на дорогах.

Не менш важливий проект – створення соціального таксі, зазначив голова комісії: «Це дуже важлива тема. Обговорення розпочалося на початку січня, сьогодні ми її підтримали, й вона перейде згодом на розгляд сесії».

Далі буде розроблено механізм та умови надання послуги соцтаксі. Начальник управління соціального захисту Ольга Полковнікова зазначила, що для повноцінного перевезення людей з обмеженими можливостями, потрібно закупити 4 машини для тих, хто не може пересідати з інвалідного крісла в салон машини самостійно, і 2 машини – для тих, хто може зробити це самостійно. Для цих цілей знадобитися близько 4 мільйони гривень.

Дарина Буцанова