IMG_6530Про це розповів голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Андрій Маляренко на черговому засіданні робочої групи зі створення міського центру гемодіалізу на базі 10 лікарні

Нагадаємо, реконструкція приміщення для єдиного центру, де змогли б проходити регулярні процедури очищення крові всі запоріжці із хронічною нирковою недостатністю, триває вже другий рік. Передбачається, що в гемодіалізному центрі буде чотири великі зали, де встановлять 25 сучасних апаратів штучної нирки.

Постачальників обладнання повинні були визначити шляхом процедури тендеру. Декілька відомих закордонних фірм згодні надати своє обладнання безкоштовно – таке практикується і в інших містах України. Але на одному з засідань робочої групи пацієнтські громадські організації стали наполягати, що саме вони мають визначати, обладнання якої фірми їм більше до вподоби. Але медики не могли із цим погодитися – адже саме вони несуть відповідальність за життя своїх пацієнтів під час процедури. І наполягали, що лише технічні характеристики медичного обладнання мають визначальне рішення і повинні впливати на вибір фірми, а не чиїсь вподобання.

  • Робоча група вирішила звернутися до провідних спеціалістів з гемодіалізу в Запоріжжі, щоб вони дали свої рекомендації щодо вибору фірми-постачальника, – розповів Андрій  IMG_6440Маляренко.

В якості експертів були залучені заввідділення хронічного гемодіалізу КУ «Міська лікарня №7», головний позаштатний спеціаліст з питань гемодіалізу департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради О.Г.Овська, лікар-нефролог відділення хронічного гемодіалізу КУ «Міська лікарня №7», головний позаштатний нефролог департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Н.А.Гоженко, зав. вузькопрофільним відділенням інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації КУ «Запорізька міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» С.І.Станевський, зав. відділенням, анест. інтенсивної терапії та хроніодіалізу КУ «Запорізька міська дитяча багатопрофільна лікарня №5» В.М.Капуста.

Експерти проаналізували технічні параметри обладнання та витратних матеріалів та прийшли до висновку встановити в міському діалізному центрі на базі КУ «Міська клінічна лікарня №10» обладнання виробництва BBraun (Німеччина)».

  • Щодо строків закінчення будівництва центру гемодіалізу на базі міської лікарні №10, питання залишається відкритим, – повідомив Андрій Маляренко. – Робоча група вирішила зобов’язати КП «Управління капітального будівництва» надати детальні розрахунки на прогнозоване збільшення вартості об’єкта та пояснення по кожному етапу виконання робіт.

Ірина ГАВРИЛЕНКО