Наймасштабніша літературно-мистецька подія південного сходу України вдруге відбудеться у Запоріжжі. Три дні – з 21 по 23 жовтня – на базі виставкового центру «Козак Палац» триватиме книжковий ярмарок, літературний фестиваль, свято дитячої творчості та читання «Книголісся» та низка інших заходів, об’єднаних у різноформатну і динамічну «Запорізьку книжкову толоку». Лейтмотив цьогорічної фестивальної програми – «Шляхи порозуміння».

Знайти шляхи порозуміння – якраз те, що є надважливим сьогодні для України, Європи, людської цивілізації загалом і кожної окремої людини. Де шукати ці шляхи і куди вони введуть, як порозумітись з собою та іншими, зі світом – всередині та довкола?

В рамках  «Запорізької книжкової Толоки» відбудеться  також показ спеціального документального кіно, присвяченого сучасним українським літераторам. Демонстрація фільмів, створених чеськими, словацькими та польськими кінодокументалістами, відбудеться завдяки Чеському Центру в Києві, який став ще одним партнером Толоки..

Кіноцикл під назвою «Антологія сучасного українського оповідання – Україно, давай, Україно!» розповідає про українських письменників і письменниць, які в липні минулого року взяли участь у центральноєвропейському літературному фестивалі «Місяць авторських читань».

Сюжети антології тривають по вісім хвилин і у формі вільних кіноесеїв подають рефлексії про особистість автора та його творчість. Сама форма документального есею, а також різноманіття режисерських голосів (адже кожен епізод знімав інший режисер) не обмежують проект сухою розповіддю про літературу, а пропонують живу та захопливу зустріч із нею.

Серед героїв кіноциклу – Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Любко Дереш, Сергій Жадан та інші відомі постаті сучасної української літератури.