Як би ми не любили запорізькі фонтани, але після жовтневих свят настає час, коли вони зупиняються на зимову «сплячку». На всіх гідротехнічних спорудах зараз ведуться роботи з їх консервації. Так, 17 жовтня завершив свою роботу фонтан  Життя на площі Маяковського.

– З квітня до жовтня фонтани пропрацювали досить непогано, з мінімум поломок і актів вандалізму. Зараз робота фонтанів підійшла до кінця. Починається їх консервація, яка включає в себе демонтаж форсунок, підводного підсвічування, насосного обладнання, фільтруючих установок і т.п. Зараз відбувається демонтаж всього обладнання фонтану з перевезенням їх на базу. Де воно буде відсортоване. Виходячи з цього проводитиметься закупівля запасних частин, ревізія насосного обладнання, чистка форсунок і світильників. Також будемо ремонтувати чаші фонтанів. Деякі чаші ми накриємо захисними куполами, які обладнаємо підсвічуванням, щоб у вечірній час вони красиво сяяли – розповів начальник служби утримання фонтанів КП «Титан» Костянтин Повор.

На балансі підприємства знаходяться 32 фонтани, 13 з яких плавучі. Усі фонтани обслуговує одна бригада – чотири слюсаря та чотири електрика. Протягом цього тижня чоловіки планують демонтувати усе обладнання з фонтанів та приступити до установки захисних куполів та чистки чаш.

– Завтра ми будемо демонтувати плаваючі фонтани у Вознесенівському парку та парку Перемоги. Вони знаходяться посеред озера, тож до них доведеться підпливати на човні. Потім демонтуємо фонтани на Бульварі Шевченка, на площі Поляка, Миронова та у Заводському районі – розповів бригадир слюсарів служби реставрації та утримання фонтанів Володимир Білий.

Як розповів «ЗС» пан Володимир, щорічна консервація фонтанів відбувається задля того, аби відремонтувати пошкоджене обладнання, адже фонтани без зупинки працювали півроку, звісно деталі зношуються. Друга причина – вандали. Зимою, коли води немає злодії викрадають обладнання та деталі з кольорового металу. Одні форсунки коштують більше 3,5 тисяч грн. Якщо їх викрадуть, це дорого обійдеться підприємству. Тож, краще перевозити обладнання на базу, аби попередити акти вандалізму.