У Запорізькій державній інженерній академії відбувся КВН – фінальний етап проекту «Битви університетів», організований департаментом спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради спільно зі студентським активом вищих навчальних закладів міста.

Актова зала інженерної академії була вщент заповнена студентами вузів міста, любителями дотепного гумору. Було весело і цікаво. Виступи команд КВН глядачі підтримували бурхливими оплесками та реготом.

Команди, що виходили на сцену, на початку обмінялися традиційними для КВНу жартівливими привітаннями, а потім в конкурсі кмітливих та винахідливих змагались СТЕМи (студентські театри естрадних мініатюр). Переважна більшість реприз стосувалася студентського життя, стипендій та іспитів. Деякі мали навіть певний сексуальний підтекст. Приміром, колежанки з’ясували, що їхні курсові все ще такі ж недоторкані, як і дівоча цнота. І тому подібне.

Втім, студенти не оминули й міські проблеми, особливо, що стосується розкритих каналізаційних люків та пасажирського транспорту, на кшталт – любиш кататись, купи хату на Бабурці.

Практично у всіх виступах КВНівських команд домінували акробатичні елементи. Під чудову ритмічну музику «жару» задавали хлопці, демонструючи свою силу та фізичну підготовку. А також «масла в вогонь» акробатичного гумору підливали й нехуді дівчата, мовляв, з пишними кралями не варто жартувати.

Прикро, що на цей фінальний етап «Битви університетів» відважились виставити свої команди КВН не всі вузи, нарікає Владислава Чепелева, голова студентського самоуправління ЗДІА.

– Участь в КВНі брали лише чотири команди, – пояснює вона. – Це ЗНУ, ЗНТУ,ЗДІА і ЗДМУ. Відмовились дві: ЗІЕІТ та ЗКПУ. Вони, як стверджують, не змогли підготуватися до КВНу. У нас були умови: хто не відвідував редактури, той, відповідно, не бере участь. Можливо, були якісь свої причини, що завадили зібрати команди, підготуватись. Ми точно цього не знаємо.

За словами начальника управління по роботі з молоддю та сім’єю департаменту спорту, сім’ї та молоді міськради Олексія Савицького, у всіх попередніх етапах «Битви університетів», що стартували у 2016 році, участь брали команди зі всіх вузів міста. Щоразу, каже він, університети представляли по одній команді, а на грі «Що? Де? Коли?» було по три команди. КВН – фінальний етап.

– Кожен з восьми етапів проекту «Битви університетів» проходив в одному з вузів Запоріжжя. Першим був конкурс художньої студентської самодіяльності «Студентська весна» у Запорізькому національному технічному університеті, потім чемпіонат з міні-футболу – в медичному університеті, далі інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» – в Запорізькому національному університеті, слідом розважальна гра «Хто зверху?» – в класичному приватному університеті, передостаннім був захист соціальних проектів – в Запорізькому інституті економіки інформаційних технологій, а тепер фінальний етап – гра КВН. Підсумки будуть підбиті вже зовсім скоро, на День студентів, 17 листопада, – розповідає Олексій Савицький. За його словами, поки що не визначились, де саме відбудеться фінал «Битви університетів». Організатори проекту планують влаштувати студентський бал в одному з нічних клубів міста.

– Проект «Битва університетів» має на меті, перш за все, згуртувати студентів різних вузів, надати їм можливість проявити свою активність, творчі здібності. Адже студенти – це неформальне спілкування. Таку можливість вони мали, як під час проведення заходів, так й на етапі підготовки. Плюс, вузи за кожним разом проводили екскурсії, що також корисно для запорізького студентства, – вважає Олексій Савицький.