20 квітня Запорізький колегіум №98 відзначив свій 30-річний ювілей. Один з найкращих освітніх закладів міста прийшли привітати випускники, педагоги та представники місцевої влади. Урочистості та святковий концерт проходили в ПК «Орбіта».

 1 вересня 1986 свої двері відкрила тоді ще Запорізька загальноосвітня школа №98. У 2005 році її реорганізували в колегіум. Сьогодні це – навчальний заклад гуманітарного профілю, де здобувають освіту понад 800 дітей. Багато з них з честю захищають колегіум на різноманітних конкурсах та турнірах. Учні колегіуму є переможцями районних та обласних олімпіад з німецької мови, географії, екології та призерами  Всеукраїнського науково-технічного конкурсу Intel-EКO Україна 2016 – національного етапу Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2016.

Запорізький колегіум №98 ставав переможцем Всеукраїнської акції «Флагмани освіти України», на Міжнародних виставках «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти» в 2016 та  2017 роках отримував золоту медаль. З 2013 року колегіум був учасником Національного проекту «Відкритий світ».

Привітати учнів та педагогічний колектив колегіуму приїхали його випускники, представники місцевої влади.

З 2009 і до кінця 2015 року колегіум №98 очолювала Юлія Погребняк, яка зараз працює директором Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

– Як колишній керівник цього закладу, я радію, що багаторічні традиції нашої школи зберігаються. Сьогодні, коли світ так стрімко розвивається, вчителю треба не лише дати знання своїм учням, а й навчити, як влаштований цей світ. Пояснити, як вставати, коли ти впав, як обійти конкурентів, залишаючись при цьому людиною. Саме в колегіумі №98 працюють професіонали, які це вміють робити, – сказала вона.

Також серед гостей, що прийшли вшанувати ювеляра, були керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, заступник міського голови

Анатолій Пустоваров, голова районної адміністрації Запорізької міської ради Олександрівського району Валерій Мостовий, депутати Запорізької міської ради Геннадій Васильчук, Ніна Гурська, Микола Володьков, голова наглядової ради, директор зі зв’язків з громадськістю ВАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш.

Колегіум №98 є одним з підшефних навчальних закладів, які підтримує комбінат «Запоріжсталь».

До ювілею колектив колегіуму отримав сертифікат на придбання необхідної оргтехніки.

Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров відзначив високий творчий та науковий потенціал колегіуму.

– Сьогодні День народження колегіуму №98, а значить і у тисяч його учнів та випускників, нинішніх вчителів та ветеранів педагогічної праці. Відчувається сімейний дух цього навчального закладу гуманітарного профілю.

Найбільше досягнення школи, на мій погляд, що тут турбуються про всебічний розвиток дитини. Учні тут не лише «гризуть граніт науки», а й всебічно розкриваються як особистості. Педагогічному колективу вдається розкрити потенціал кожної дитини, – зазначив він.

Також заступник мера повідомив, що міська влада приготувала подарунок школі з нагоди її «круглої дати». До кінця року в колегіумі №98 з’явиться великий багатофункціональний стадіон із сучасним покриттям та освітленням, з майданчиками для ігрових видів спорту.

«Сподіваюсь, що він стане осередком здорового дозвілля для мешканців всього Олександрівського району», – сказав Анатолій Пустоваров.

Депутат Запорізької міської ради, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук:

– Я не вчився в цій школі, але 98-ий колегіум дуже чудово знаю, і поважаю його колектив. Два моменти мого життя пов’язані з цим закладом освіти. По-перше, це моя опорна школа і я тут зустрічаюся з виборцями як депутат міськради. А по-друге, 30 років тому, цю школу проектував в будував мій батько, який на той час був завідуючим Жовтневим відділом районної освіти. Отак ми з колегіумом допомагаємо один одному і надихаємо один одного.

Подарунком для всіх гостей свята став феєричний концерт запорізьких професійних художніх колективів.

Ірина ГАВРИЛЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА