Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення своє чергове засідання провела в міській багатопрофільній клінічній лікарні №9.

Депутати внесли цю поїздку до плану роботи комісії ще на початку року.

– Це одна з найбільших лікарень міста, яка до того ж забезпечує цілодобову ургентну допомогу мешканцям двох великих районів міста – Дніпровського та Хортицького, – зазначив голова комісії Андрій Маляренко.

За його словами, ціллю депутатів було ознайомитися з роботою стаціонару та поліклініки лікарні. З’ясувати, які є проблеми, поспілкуватися з медиками та пацієнтами. А також узнати, як витрачаються бюджетні кошти, та яким чином виконується міська програма забезпечення травмпунктів безкоштовними ліками та перев’язувальними матеріалами.

Депутати побачили на власні очі, що головна проблема лікарні – недофінансування.

– На утримання такої лікарні, як ця, фінансування повинно складати близько 40 мільйонів гривень на місяць. Звісно, таких грошей не виділяється. Взагалі, бюджет міста у нас дефіцитний. І хоча 70% всіх коштів направляється на соціальний захист та медицину, це забезпечує запорізькі лікарні лише на 10-15% від потреби, – прокоментував депутат Сергій Лоцман.

– Нам надали звіт, куди було направлено гроші, які за рік назбиралися в лікарняному благодійному фонді. Сума вийшла в 4,4 млн грн. Здавалося б, гроші немалі, але половина з цих коштів була віддана в бюджет (як того вимагає закон), а із тих, що залишилися, 78% пішли на медикаменти та витратні матеріали, 22% – на паливно-мастильні матеріали, миючі засоби та канцтовари, – зазначив Андрій Маляренко.

– З того, що сподобалося, це поліклініка, де організовано Центр ПМСП. А також палати для ветеранів, і організація харчування для цієї категорії пацієнтів. Звичайні палати, справили гнітюче враження, – сказав депутат Гончар Олександр.

Члени комісії згодні, що основна проблема конкретно цієї лікарні – невирішеність напрямку реформування системи охорони здоров’я.

За словами депутатів, головний лікар лікарні №9 Кирил Нерянов зазначив, що обладнанням лікарня забезпечена, але більшість з нього вже морально застаріло. (В цьому році в бюджеті міста закладено придбання для лікарні нового рентген-апарату).

– Головлікар як найважливіші виділив три пункти. По-перше, це створення другого відділення реанімації. Адже нинішні 18 реанімаційні ліжка не задовольняють потреби лікарні, операцій в лікарні роблять в два рази більше. По-друге, не вистачає апаратури для реанімації. По-третє, потребує відновлення парк центрального стерилізаційного відділення, – зазначив голова комісії Андрій Маляренко.

Депутати пообіцяли, що поступово будуть включати ці потреби багатопрофільної клінічної лікарні №9 в бюджетний запит від Департаменту охорони здоров’я.

Ірина ГАВРИЛЕНКО