Послуга “Муніципальна няня” з’явилася в Україні у 2019 році. За час її існування цим видом державної допомоги скористалися понад 1,5 тис. запоріжців, – пише сайт Запорізької міської ради. Спочатку послуга була доступна всім батькам дитини віком до 3-х років. Але поступово до правил почали вносити зміни.

Тепер компенсація призначається незалежно від зайнятості батьків та кількості дітей, яких доглядає мумуніципальна няня, і лише сім’ям, в яких є:

двоє та більше дітей віком до трьох років;
дитина до трьох років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю або хвора на тяжкі захворювання);
дитина до трьох років та один із батьків (опікунів), який є особою з інвалідністю І чи ІІ групи.

– За нашими підрахунками, під нові критерії потрапляють 393 запорізькі сім’ї. Щоб отримати цю послугу, батькам потрібно звернутися до районного управління соцзахисту з пакетом необхідних документів. Далі щомісяця до 5-го числа кожного нового місяця потрібно подавати документи про оплату послуг няні до того ж управління соцзахисту, щоб отримати грошову компенсацію. Вона становить 2100 грн на дитину. Або 4200 грн, якщо дитина з інвалідністю, – розповіла заступниця начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Галина Остапенко.