У суботу, 18 червня, у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація мультимедійного соціального проекту «Переможці». Виставка, яка фактично відкрилася 11 червня, експонуватиметься протягом місяця в обласній бібліотеці (проспект Соборний, 142) до 9 липня. Урочисте відкриття проекту відбулося у холі четвертого поверху, і провела його куратор даного проекту, ведуча ТСН на телеканалі «1+1» Соломія Вітвіцька. Дійство відбулося за участі героїв АТО Юрія Весельського, Олексія Аванесяна, В’ячеслава Буйновського та Андрія Забігайла, а також шеф-редактора Ukraine Today Юлії Соцької.

Ініціатором та організатором проведення виставки у нашому обласному центрі виступила благодійна організація «Народжені в сорочках». «Переможці» – це фотоекспозиція відомого українського фотографа Олександра Мордерера та арт-директора Тетяни Рубльової, відеоарт, серія сюжетів ТСН від Соломії Вітвіцької, а також спеціальний благодійний випуск журналу «Viva». Проект розповідає 18 дивовижних історій бійців АТО та волонтерки, котрі втратили частини тіла в ході бойових дій на сході України, але не втратили мужності та сили духу. Виставка задумувалася і для того, аби довести, що, незважаючи на інвалідність, такі люди залишаються повноцінними членами суспільства. Вони красиві та щасливі, хочуть жити, працювати та розвивати незалежну Україну. Проект «Переможці» також ставить за мету розвиток сучасного протезування в країні. Гроші, зібрані від продажу благодійного номера «Viva»,  передаються, зокрема, на навчання українських протезистів. У березні вдалося почати оформлення та забезпечити професійне навчання п’ятьох українських спеціалістів з різних міст у 2016 році на базі реабілітаційно-протезного центру в місті Гамільтон (Канада). Тижневий навчальний курс, організований Канадсько-Українським фондом міжнародної підтримки, отримали лікарі з Києва, Львова, Харкова, Дніпра та Миколаєва.

Крім цього, виставка спрямована на вирішення питань безбар`єрності українських міст, створення повноцінних умов життя для людей з інвалідністю. Проект вважає своєю місією також здійснювати мрії Переможців. З початку року герої почали подорожувати світом, деякі щасливчики пройшли реабілітацію, зокрема, на Лазуровому узбережжі, вперше познайомилися з європейськими країнами, а також побували в Яремчі та відвідали Romantik Spa Hotel. Нещодавно, наприклад, Назар Барилко проїхав Францією та побував у Ватикані, а Володимир Кузнєцов щойно повернувся з Техасу (США), куди мріяв потрапити ще з дитинства.

Юрій ЮРИК