Упродовж першої декади травня спостерігались коливання температури повітря, тепла погода змінювалась на холодну і навпаки, – констатували в Запорізькому обласному центрі з гідрометеорології.

Вночі та вранці 5 травня в сільській місцевості в північних та північно-східних районах області спостерігались заморозки у повітрі та на поверхні ґрунту до 2°, на висоті 2 см – до 5° морозу.

Опади упродовж декади були відсутні. Середня за декаду відносна вологість повітря була значно нижчою за норму і дорівнювала 48%, протягом 7 днів відносна вологість повітря знижувалась до критичних меж – 30% та нижче.

Відсутність опадів, низька відносна вологість повітря, сприяли втраті продуктивної вологи в ґрунті та створювали малосприятливі умови для росту та розвитку рослин.

На посівах озимої пшениці наприкінці першої декади травня почалось цвітіння колосу. Середня висота рослин до кінця колосу на кінець декади становила 67 см. В одному колосі у середньому сформувалось 17-18 розвинених та 2 недорозвинених колосків. На 1 кв. м. нараховувалось 237 продуктивних стебел.

Зменшення кількості корисної вологи в ґрунті в період формування репродуктивних органів може мати негативний вплив на якість врожаю, через те, що в період колосіння та наливу зерна потреба рослин у воді найбільша.

На посівах ярого ячменю відмічено появу нижнього вузла соломини. Середня висота рослин на кінець декади становила 25 см. Стан посівів був задовільний.

У озимого ріпаку почалось утворення стручків. Середня висота рослин на кінець декади становила 154 см. Стан посівів був добрий.

На спостережній ділянці з посівами соняшника відмічено перші сходи, запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту були задовільні для отримання сходів – 13 мм.

Городні культури: на посівах огірків відмічено сходи, на посівах томатів – появу 1-го справжнього листка. У плодових культур тривало формування плодів.