Відбулося чергове засідання робочої групи з питань перейменування назв населених пунктів, географічних об’єктів та інших об’єктів топоніміки, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

На ньому було підведено підсумки онлайн опитування з метою збору пропозицій щодо перейменування вулиць м. Запоріжжя, які пов’язані з державою-агресором, а саме: Московська, Російська, Новоросійська. Абсолютна більшість голосів по перейменуванню цих трьох вулиць набрала така пропозиція назви: вулиця Маріупольська/Героїв Маріуполя. Серед інших пропозицій найбільшу кількість голосів отримали такі варіанти:

– вулицю Московську перейменувати на Варшавську, Мелітопольську, Нестора Махна;

– вулицю Російську – на Польську, Пологівську, Литовську;

– вулицю Новоросійську – на Бучанську або Гуляйпільську.

За підсумками обговорення робоча група підготує відповідного листа з пропозиціями до Запорізької міської ради.

Також доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук повідомив, що у Запорізькому національному університеті створено фахову експертну групу, куди входять представники історичного та філологічного факультету, а також політологи та соціологи.

Крім цього, вирішено протягом декількох тижнів детально проаналізувати перелік всіх вулиць, проспектів, площ м. Запоріжжя на наявність об’єктів, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

Робоча група спільно з науковцями ЗНУ готова надати методичну допомогу усім територіальним громадам Запорізької області у питаннях перейменування об’єктів топоніміки які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

____

Посилання на наш Телеграм-канал