У Вознесенівський райадміністрації відбулася нарада на тему санітарного стану міста і як нам його «на рівні» підтримувати. Завітали на нараду й кілька десятків голів ОСББ, ЖБК та будинкових комітетів, тобто ті люди, які зможуть донести інформацію якомога більше городянам.

На початку заходу голова райадміністрації Андрій Звегинцев повідомив, що і як робиться в районі, щоб підтримувати місто в чистоті, особливо після зими.

– Міський голова Володимир Буряк, жорстко поставив питання про наведення порядку у Вознесенівському районі до 1 квітня. Тож було розроблено заходи з прибирання магістральних доріг та внутрішньодворових територій. Вельми непросто це зробити, адже за зиму було висипано близько 30 тисяч тон сольової суміші. Проте комунальними підприємствами розгорнута велика робота. На території району працюють підприємства ЕЛУАШ, Зеленбуд, Запорожремсервіс. Зачищаємо території від сміття. Пішли за принципом прибирання кварталів, а не окремих випадків, аби підвищити ефективність роботи. Ми виходимо у квартали з комісією та визначаємо больові точки. Так, ми практично вичистили бульвар Шевченка і 12 квітня, вивезли звідти 42 машини сміття. Тож, результат є, але хочеться, щоб було краще, – повідомив він.

Також голова райадміністрації зазначив, що люди не мають чекати на те, що хтось до їхнього двору прийде та прибере, а самостійно влаштовувати необхідні заходи. Біля свого під’їзду можна провести суботник, посадити квіти.

Якщо у вашому дворі є аварійні дерева, слід звернутися до управління екології, отримати дозвіл на їх видалення і лише після цього повідомляти у райадміністрацію. Несанкціоноване видалення дерев несе за собою великі штрафи.

Також Андрій Звегінцев розповів про проблему новорічних ялинок та будівельного сміття.

– У мене таке враження, що люди не винесуть ялинки і до травневих свят, до сих пір їх виносять. Крім того, величезною проблемою є неправильне ставлення людей до власного будівельного сміття. За минулий рік райадміністрація вивезла його близько 490 тон. Зараз за моїми підрахунками на вулицях лежить понад 1000 тон будівельного сміття. Возити його нічим, адже місто не виділяє гроші на його вивіз. Такі відходи люди мають вивозити самостійно. Коштує це не так вже й дорого – 20 грн за мішок. Заплатіть ці гроші, до вас приїде спеціальна служба та вивезе його, – розповів він.DSC_0272

Тут же учасники наради стали кидати репліки типу «а ви подивіться, що робиться на трамвайному узвозі біля Перемоги». Голова Вознесенівський райадміністрації Андрій Звегинцев, який вів нараду, не витримав і розповів, що насправді «робиться». Зі схилів цього спуску комунальні служби вже вивезли 26 машин сміття. Але він все не зменшується. У цьому місці над трамвайними коліями пролягає пішохідний міст, так ось під ним кожен день з’являються цілі мішки сміття. Йде людина – і з мосту, не замислюючись, сміття викидає.

А заступник голови райадміністрації Віктор Кириченко розповідь свого начальника доповнив тим, що окремі наші земляки, запорожці, замість того, щоб викидати сміття вдома у дворі в контейнери, не лінуються лізти на триметровий бар’єр, щоб викинути сміття куди попало.

У кінці наради люди назвали співробітникам райадміністрацій найбільш проблемні, на їх думку, місця у районі та отримали відповіді, де адміністрація зможе допомогти, а де містянам доведеться самим прикласти зусилля. Чи зрозуміли чиновники та громадяни один одного виявимо за станом району вже 1 квітня.