Щотижня у запоріжців є чималий вибір, як провести вихідні. Зокрема, кожної суботи у авторській школі дизайну запорізької художниці проходять майстер-класи з малювання. Цими вихідними у школі проходив незвичний майстер-клас, який подарував художникам-аматорам яскраві емоції.
Зазвичай життя Юлії пов’язане з цифрами та бухгалтерським обліком. Але раз на тиждень у цій майстерні жінка бере до рук пензля та працює над власними картинами. І хоч малювати Юлія почала нещодавно, у її домашній колекції вже є чимало власних робіт. Розповідає, спочатку на її малюнках були окремі фігури та форми. Згодом почав вдаватись живопис.
– Я прийшла сюди у квітні. Можна сказати, це мої перші проби пера. Від уроків отримую задоволення, навіть очі горять. Я вже малювала будинки, наш проспект на 12 Квітня. Звичайно, починала з азів — яблуко, глечик. Поки що малювала лише олівцем та гуашшю, але збираюсь спробувати маслом. Хочеться постійно йти вперед, – зізнається учасниця майстер-класу Юлія Ярмачек.
Цього разу Юлію чекало більш складне завдання, адже темою уроку стала фешн-ілюстрація. Разом з художницею Інною Олещенко Юлія намагалась зобразити себе на узбережжі моря. Основне завдання у фешн-ілюстрації — зобразити емоції та передати атмосферу. Втім, особлива техніка малюнку вимагає від художника неабияких старань.
– Фешн-ілюстрація, або модна ілюстрація — вимагає абстрактного підходу. Більш близький цей стиль до стилю аніме, яким зараз захоплюються дівчатка. Але найскладніше у цій техніці те, що в художника немає права на помилку. Тобто кожна лінія несе певний зміст. Подібні роботи мають назву «З першого разу». Ми малюємо фешн-ілюстрацію гуашшю, а з нею у цьому плані значно складніше працювати, аніж з маслом. Коли малюєш маслом, будь яку частину малюнку, яка не вдалася, можна переробляти безліч разів. А от гуаш або акварель такого дозволити не може, – розповідає викладач авторської школи дизайну Інна Олещенко. – Спочатку ми робили підмальовок, начерк олівцем, потім обирали кольори. Головне, що нам потрібно було передати в цій ілюстрації — легкість, морський бриз, вітер та настрій відпочинку.
Через 2 години роботи малюнок завершено. Ця картина, зізнається Юлія, стане прикрасою її власної колекції. Тепер жінка з нетерпінням чекає на наступний майстер-клас.
– Раніше я ніколи не малювала. Напевне, як і усі діти, у дитинстві я пробувала перемальовувати різні картинки. Але, власне кажучи, далі цього нічого не пішло. Навіть елементарну ялинку намалювати не вміла. А тепер, виявляється, з допомогою Інни можу малювати ось такі картини, – радіє Юлія Ярмачек.