Нещодавно в Запоріжжі була представлена програма розвитку туризму: обрано сім основних туристичних напрямків та розроблено міський туристичний сайт. Успішний розвиток туристичної галузі складно уявити без сучасної, розвинутої інфраструктури гостинності та громадського харчування. Саме цей напрямок бізнесу, об’єднаний терміном HoReCa (абревіатура від англійських слів Hotel / Restaurant / Caf? ), став головною темою конференції, яка пройшла на минулому тижні у виставковому центрі Козак-палац.
Курс на якість обслуговування
Конференція гостинності «Розвиток туристичної привабливості регіону через підвищення ефективності діяльності малого та середнього бізнесу сектору HoReCa», організована Центром підтримки бізнесу Запоріжжя, основаним на базі Запорізької торгово-промислової палати за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи EU4Bussiness Європейського Союзу.
Захід об’єднав 25 спікерів-практиків – це успішні ресторатори та готельєри Києва, Львова, Одеси, експерти з Італії, Туреччини
Туристична сфера зумовлює розвиток і багатьох суміжних галузей: виробництво обладнання для готелів та ресторанів, виготовлення спецодягу тощо. Тому дуже важливо постійно розвиватися, беручи приклад з найкращих. Дводенна конференція покликана сприяти підвищенню конкурентоспроможності підприємств сектора HoReCa, розвитку мережі готельно-ресторанної інфраструктури регіону і підвищення управлінської компетенції персоналу. Це має допомогти місцевим підприємцям зробити наш регіон дійсно привабливим і незабутнім для гостей.
В рамках конференції пройшли цікаві лекції, круглі столи, воркшопи та інші заходи. Зокрема, вперше в нашому місті було проведено кулінарний майстер-клас від бренд-шефа мережі ресторанів G-group Віктора Тітова.
Любіть українську кухню так, як її люблять у світі
Відомий український шеф-кухар у професії вже 15 років. Крім того, Віктор Тітов є засновником Ukrainian South Chef Association (Асоціації шеф-кухарів Півдня України), яка займається популяризацією та розвитком регіональної та національної кухні. Як зазначив Віктор, багато у чому наші кухарі відстали від європейських, зокрема, кожен звик працювати сам, не ділитися власними ідеями, у той час як закордоном шеф-кухарі відкрито діляться власним досвідом. Саме завдяки створенню асоціації професіонали української гастрономії об’єдналися, щоб мати можливість розвивати свої навички, популяризувати професію та дати новий поштовх до розвитку української кухні.
– Мені дуже подобається тема конференції «розвиток туристичної привабливості». Я дуже люблю Україну, і, побувавши закордоном, впевнився – наша країна дуже гарна, й багата у плані кухні. На жаль, ми частіше проводимо тижні французької, італійської кухні, ніж власної. Тож ми з колегами створили проект «Тиждень української кухні», – розповів Віктор Тітов.
Проект покликаний популяризувати саме сучасну українську кухню, відійти від звичних стереотипів «котлета, пюре, латук» чи «борщ, сало, вареники». У нашій країні розвивається фермерське господарство, зокрема, вирощують спаржу, шафран, устриці та багато інших продуктів, які можна популяризувати.
Як зазначив шеф-кухар, українська кухня не така популярна, як японська, італійська, бо довгий час країна жила закрито від світу, й люди живуть переконанням, «що там добре, а в нас погано».
– Саме завдяки українській кухні я став шефом. Можна відставати від трендів, але не забувати про те, що ми маємо. Любіть українську кухню так, як її люблять у світі, – зазначає Віктор Тітов.
На майстер-класі шеф-кухар продемонстрував відвідувачам власну філософію, бачення, якою може бути сучасна українська страва. Хоч умови приготування були «польові», та це не завадило продемонструвати ази української гостинності.
Окремо шеф-кухар зупинився на темі «комплімент від шеф-кухаря». На його думку він має бути оригінально поданий і містити міні-версію того, що є в меню.
З допомогою помічника Віктор Тітов приготував закуску – «форшмак», оригінально подавши його у перемеленій петрушці, з паростками молодої зелені та тюлькою. Основна страва – картопля з куркою, була подана з додаванням спецій, а також прикрашена зеленню.
Здавалося б, звичайна страва, але з додаванням невеличких деталей, вона перетворюється на гастрошедевр.