Відбулося чергове засідання Громадської ради при виконкомі Запорізької міської ради за участі 74 представників громадських організацій під головуванням голови громадської ради при міськраді Катерини Акули.

Відкрила засідання начальник департаменту фінансової та бюджетної політики міськради Ольга Вагіс, проінформувавши присутніх членів Громадської ради щодо проекту Громадського бюджету, що стартує в Запоріжжі. Вона нагадала, що на сесії Запорізької міськради було затверджене положення про Громадський бюджет, відтак запоріжці отримали можливість запропонувати власні проекти, для реалізації за кошти міського бюджету та покращити таким чином умови свого проживання. Ідею цього проекту підтримали депутати та запорізький міський голова Володимир Буряк, а департамент фінансової та бюджетної політики розробив положення про Громадський бюджет. Таким чином запоріжці зможуть подавати проекти з першого по 20 липня. Орієнтовна вартість одного проекту не може перевищувати 300 тис грн.., а об’єднаних – мільйона гривень. Вже заплановане фінансування, яке складатиме п’ять мільйонів гривень на рік, ця сума надалі може збільшуватися. При цьому фінансування проектів-переможців буде передбачене в міському бюджеті на 2017 рік. Прикметно, що відбиратиме кращі проекти Координаційна рада з питань Громадського бюджету, а вже з їх числа переможці визначаться шляхом прямого голосування, яке відбудеться у жовтні. Таким чином все залежатиме від громадськості.

        – Цей проект дозволить громаді, безпосередньо жителям Запоріжжя, взяти участь в покращенні нашого міста, створивши проекти, які покращать наші вулиці, парки, освітлення, зроблять життя містян кращим, красивішим, комфортнішим, – завершила свою розповідь Ольга Вагіс та відповіла на запитання учасників засідання щодо подачі та розгляду цих проектів та визначення переможців.

Детальніше з положенням про громадський бюджет Запоріжжя можна ознайомитися в розділі «Громадський бюджет» офіційного порталу Запорізької міськради, та можна «скачати» бланк-заяву щодо участі в проекті.

 Відтак Катерина Акула розповіла, що громадськість приймала активну участь у розробленні положення про громадський бюджет і її пропозиції були неодмінно враховані. При цьому представники громадської ради увійдуть до складу Координаційної ради з питань громадського бюджету. Також на засіданні розглянули звіт про роботу Громадської ради та її комітетів за перше півріч, питання створення центру громадських ініціатив тощо.

         – Другий важливий документ для Громадської ради,– продовжила Катерина Акула, – це ЖКГ та проведення ремонтів у будинках ОСББ, і зараз у місті вже є такий документ. Щодо питань екології – активно відпрацьовуємо утилізацію відходів. Слушні пропозиції надає зараз комітет з питань транспорту та інфраструктури. Окреме питанні до комітету інфраструктури – це розташування та взагалі питання, пов’язані з малими архітектурними спорудами. Є питання землі та взагалі щодо інфраструктури майбутнього Генплану міста Запоріжжя. Соціальний комітет продовжує відстоювати питання гемодіалізу в місті, маючи відповідна зрушення на краще. Комітет з питання освіти і молоді  займається, зокрема, питаннями влаштування дітей у школи та дитсадки, реформування середньої та вищої освіти молоді. Тож Громадська рада не сидить на місці, а вирішує наболілі питання, і ми завжди відстоюватимемо свою правду…

Євген ПАНТЕЛЕЄВ