Минулого четверга під головуванням заступника міського голови Валерія Еделєва в міськвиконкомі відбулося планове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Основні питання порядку денного – підготовка місць масового відпочинку і запобігання лісових пожеж.

Заступник начальника Запорізького міського управління ГУ ГСЧС України в Запорізькій області Юрій Лапін нагадав учасникам наради про те, що першочерговими завданнями при підготовці пляжів до прийому відпочиваючих повинні стати очищення акваторії, створення умов для роботи рятувальників, відкриття медичних пунктів і таке інше. Було відзначено, що подібні вимоги ставляться як до міських пляжів, так і до місць відпочинку, що знаходяться на балансі різних підприємств, установ, організацій.
За інформацією начальника Запорізької міської рятувально-водолазної служби Олександра Григора, на сьогодні вже виконано очищення акваторії на двох офіційних міських пляжів – Центрального і на Правому березі, виставлено буйки. На цих пляжах будуть працювати рятувальні пости – як стаціонарні, так і пересувні. А всього на території міста 49 місць масового відпочинку на водних об’єктах, які використовуються місцевими жителями для купання. Олександр Григор повідомив також, що зі службою укладено низку договори на надання послуг з рядом баз відпочинку і дитячих таборів, розташованих у межах міста.

IMG_4696Начальник КП «Титан» Лариса Іщенко доповіла, що підприємство буде готове першого червня офіційно відкрити два основних міські пляжі – Центральний і Правобережний. За її словами, акваторію очищено, проведено прибирання, пофарбовано малі архітектурні форми, укладено договори на подачу води для питних фонтанчиків та функціонування туалетів. Зараз виконується очищення піску на пляжі за допомогою пляжезбиральної машини.
Розробляються проекти реконструкції та зонування міських пляжів, які будуть винесені на затвердження депутатам на червневу сесію.
Заступник міського голови Валерій Еделєв нагадав, що паспорти готовності міських пляжів мають бути підготовлені до 25 травня, щоб можна було їх підписати і своєчасно відкрити пляжний сезон.

Було дано доручення районним адміністраціям провести наради з представниками підприємств, установ, організацій, на балансі яких перебувають пляжі, місця відпочинку на воді. Вони повинні бути ознайомлені з усіма нормами і вимогами при підготовці до відкриття своїх пляжів.

Другим питанням порядку денного наради став розгляд заходів щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах Запоріжжя протягом пожежонебезпечного періоду 2016 року.

Заступник начальника Запорізького міського управління ГУ ГСЧС України в Запорізькій області Юрій Лапін застеріг, що кожен рік у літній період кількість пожеж на відкритих територіях зростає. Минулий рік не став винятком. Небезпечна тенденція спостерігається і в поточному році. За чотири місяці в обласному центрі вже сталося понад 120 пожеж. Торкаючись рівня готовності до літньої спеки, Юрій Лапін загострив увагу на факті зростання числа несправних гідрантів.

У  результаті головуючим було дано протокольне доручення представнику КП «Водоканал» про виправлення ситуації до початку літнього періоду.

– Необхідно скласти графік виконання ремонтів із зазначенням відповідальних осіб, проінформувати про це нашу комісію, – звернувся до представника КП «Водоканал» Валерій Еделєв.

Учасники наради обговорили та узгодили план дій департаментів, управлінь, районних адміністрацій міської ради, підприємств та установ Запоріжжя щодо попередження пожеж у весняно-літній період 2016 року.

Начальник управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради Віктор Закальський був доповідачем з питання відпуску пального з місцевого резерву заповіднику «Хортиця» і міській рятувально-водолазній службі. Вирішення цього питання відтерміновано.

Підбиваючи підсумок наради, заступник міського голови Валерій Еделєв дав доручення щодо активізації роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність дотримання заходів пожежної безпеки, в тому числі на відпочинку.

Володимир ГЕРАСІН,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА