У Запоріжжі, в муніципальному прес-центрі, перший заступник міського голови Андрій Іванов провів прес-конференцію для представників регіональних ЗМІ.
Передовсім, Андрій Іванов зазначив, що зимової пори всі комунальні служби міста попрацювали належно. Опалювальний сезон у Запоріжжі розпочався без перебоїв. Теплом і гарячою водою, що особливо відрадно, вдалося забезпечити 8 селище, від теплопостачання якого на початку 2011-го у зв’язку зі складною економічною ситуацією відмовилось ВАТ “ЗАлК”. У червні керівники міськвиконкому ухвалили рішення спорудити власну модульну котельню. До початку її будівництва до селища проклали тимчасову теплотрасу. Котельню змонтували за 45 днів, у листопаді здали до експлуатації. У жовтні-листопаді міській владі пощастило вирішити непросте питання з опаленням будинку № 185 на вулиці Республіканській. Не обійшлося і без проблем. На жаль, оплата містян за отримане тепло залишається ще на низькому рівні… Приміром, за січень поточного року вона становила лише 46 %, що суттєво ускладнює діяльність концерну “Міські теплові мережі”. Слід зізнатись, що ці мережі на сьогоднішній день зношені на 70 %…
Кажучи про діяльність комунальних підприємств і служб міста з прибирання снігу, Андрій Іванов підкреслив, що робота була злагодженою: проведено навчання з оповіщення служб стосовно оперативної ліквідації аварійних ситуацій, відпрацьовано систему комунікації й окреслено зони відповідальності. Це дозволило відповідним службам своєчасно виходити на дільниці й усувати наслідки стихії. Діяв оперативний штаб з надзвичайних ситуацій. Проаналізувавши роботу комунальних служб і підприємств зимового періоду, керівники міськвиконкому запропонували оснастити аварійні бригади підприємств житлового господарства необхідною технікою, що дозволяє усувати аварії на подвір’ях і навколо житлових будинків. Для цього на 2012 рік передбачено 1,56 млн. грн. Також у міському бюджеті цього року закладено 3,5 млн. грн. на придбання спецмашини задля роботи на подвір’ях, адже комунальні служби, не маючи спеціальної техніки, були позбавлені можливості очищати подвір’я від льоду й снігових завалів.
На прес-конференції йшлося і про те, що внаслідок великих холодів цієї зими часто траплялися розриви на старих комунікаціях газо-, тепло- і водопостачання. Значна аварія сталася у Хортицькому районі на вулиці Задніпровській: луснула засувка на центральному водоводі, і більше 20 будинків залишились без водопостачання. У зв’язку з цим Андрій Іванов вважає, що міська влада нинішнього року мусить звернути особливу увагу на плановий ремонт внутрішніх комунікацій, щоб прийдешньої зими місто обійшлось без серйозних аварій, аби нічого холодної пори запоріжцям не заважало почуватися комфортно.
– Упродовж зимового сезону, – наголосив Андрій Іванов, – значної руйнації зазнали міські дороги … От-от розпочнемо назрілий ямковий ремонт, у першу чергу на дорогах з інтенсивним транспортним рухом, далі – за затвердженим планом, складеним згідно з пропозиціями райадміністрацій, міськради й жителів міста. Весна іде – весні гідні дороги! Цього року на капітальний ремонт шляхів із міського бюджету виділено 19 387,2 тис. грн., на поточний ремонт очікується 5 899 млн. грн., на ремонт внутрішньоквартальних доріг передбачено 5 млн. грн. Кожен район Запоріжжя для проведення важливих робіт отримає 714,3 тис. грн.