Під час першого цьогорічного прийому громадян міським головою Володимиром Буряком знову піднімалися питання житлово-комунального господарства. На черговій зустрічі, яка пройшла 25 січня, городяни просили виконати ремонт покрівлі, відремонтувати каналізаційні труби, перерахувати оплату за опалення та гаряче водопостачання тощо
До міського голови звернулась пенсіонерка Раїса Сєдая, мешканка будинку на вул. бульвар Центральний, 25. Жінка та інші мешканці стурбовані станом бойлера, який забезпечує весь під’їзд гарячою водою та опаленням. Не перший рік агрегат знаходиться в аварійному стані, через що виникають постійні перебої з постачанням води, а в морозні дні у квартирах прохолодно.
– Через поламаний бойлер у квартирах багато проблем, зокрема слабке опалення. У нашому під’їзді багато літніх людей та дітей, тому мешканці почали користуватися електроприладами, що в свою чергу призводить до перевантаження електромережі, – зазначає одна з учасниць ініціативної групи Віра Григорівна.
Представники ініціативної групи мешканців розповіли, що останнім часом у будинку почалися позитивні зміни, зокрема, проведено заміну ліфтів. Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс», яке є для цього будинку керуючою компанією, оперативно реагує на скарги мешканців. Поки готували проектну документацію, спеціалісти підтримували агрегат у робочому стані – вдалося врятувати частину труб. Та остаточно вирішити питання може лише повна заміна аварійного бойлера.
– На сьогодні готова проектна документація, виділені кошти на проведення робіт, – зазначив міський голова Володимир Буряк. – Тож як тільки завершиться опалювальний сезон – бойлер замінять. Крім того, враховуючи фактичну температуру у квартирах, доручаю керівнику концерну «МТМ» Олександру Греку зробити перерахунок із початку опалювального сезону.
Мешканців будинку цікавило питання, чи не доведеться їм оплачувати заміну бойлера в будинку зі своєї кишені. Міський голова підкреслив, що всі роботи будуть виконані за бюджетні кошти.
У будинку за адресою пр. Соборний, 167б, протягом декількох років проводили частково заміну покрівлі. Однак одна з ділянок залишилась незаміненою, і через несприятливі погодні умови в мешканців виникли незручності.
Мешканка будинку Анна Шиманська розповіла, що через аварійний дах страждають сім’ї трьох квартир.
– Коли на вулиці сніг чи дощ – у трьох квартирах тече стеля, – розповідає жінка. – Ми вже не знаємо, як із цим боротися.
Як зазначив Сергій Сіроус, для ремонту аварійної ділянки необхідно 100 листів шиферу. Все необхідне придбано, вишки та робітники є. Перепоною залишаються лише погодні умови – ремонт можна буде почати при плюсовій температурі, яку за прогнозом очікують вже наступного тижня.
– Як тільки дозволять погодні умови, необхідно почати ремонт покрівлі. Всім зрозуміло, що не можна просто зняти шифер на всій аварійній ділянці, залишивши покрівлю розкритою. Необхідно все робити поетапно, на місце знятого шиферу відразу ж укладати новий, – підкреслив Володимир Буряк.
Представники «Запоріжремсервіса» пообіцяли, що роботи будуть проводитися саме так, хоча в результаті ремонт аварійної покрівлі займе на кілька днів більше.