На позачерговому засіданні мають перерозподілити кошти на боротьбу з COVID 19

Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

– Скликав сьогодні позачергову сесію Запорізької міської ради. Поки хтось там подумки вже ділить портфелі, результати виборів офіційно ще не визначені. Тим часом місту буквально на горло наступає «червона зона» – коронавірус поширюється дуже стрімко. Кількість виявлених випадків захворювання в місті сягає більше 5500, 53 людини померли. Немає часу чекати, поки новообрані депутати почнуть виконувати свої повноваження. Треба діяти вже зараз, – наголосив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Міський голова зазначив, що раніше вже були виділені з бюджету міста 100 млн грн. Наразі є потреба в збільшенні ліжко-місць із централізованою подачею кисню, придбанні додаткового обладнання для лікування хворих у медзакладах, витратних матеріалів для міської ПЛР-лабораторії, де будуть оперативно та безкоштовно робити тести, а також у вирішенні питання про підвезення медиків на роботу. Також, щоб уникнути скупчень людей на зупинках, було прийняте рішення про скасування безкоштовного проїзду в транспорті для пенсіонерів, адже вони знаходяться в групі ризику.

– Кожен із нас несе відповідальність за те, яким буде життя в Запоріжжі найближчі місяці. Закликаю всіх носити захисні маски, виконувати вимоги карантину, обов’язково залишатися вдома в разі погіршення самопочуття та дзвонити сімейному лікарю! – закликав запоріжців Володимир Буряк.

Нагадаємо, на початку пандемії з міського бюджету були виділені 100 млн грн для боротьби з коронавірусом. Кошти були спрямовані на убезпечення медичних працівників та обладнання для запорізьких лікарень. Зокрема, були придбані 34 апарати штучної вентиляції легень до 190 наявних раніше, 53 монітори пацієнта. Окрім цього Запоріжжя закупило 6 апаратів УЗД експертного класу, 2 цифрових пересувних рентген-апарати, пульсоксиметри, аналізатори газу крові тощо.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, наразі ведеться активна робота щодо створення в місті власної лабораторії ПЦР-діагностики, яка дозволить  оперативно та безкоштовно робити тести для виявлення COVID 19. Її планують відкрити в січні наступного року.

Читайте також: Запоріжжя акумулює сили для боротьби з коронавірусом