Володимир Буряк розповів про виклики 2020 року та про те, що очікує на Запоріжжя у цьому році

Початок нового року – традиційниий час підбивати підсумки та складати плани. Кожного жителя нашого міста хвилює, яким стане 2021 рік для нього особисто та для Запоріжжя в цілому. Тому газета «Запорозька Січ» запитала очільника міста про те, що нас очікує, які проєкти планується втілити в життя, та про особисте. До уваги читачів видання – інтерв’ю з Володимиром Буряком.

– Що було найскладнішим для Вас, для Запоріжжя у 2020 році?

– Коронавірус і коронакриза. Цього ніхто не очікував. Усі рішення доводилося приймати швидко. Не було чіткої системи координації між центральною та місцевою владою. Але ми досить успішно вирішили питання, пов’язані з перепрофілюванням лікарень під лікування пацієнтів із COVID, закупівлею додаткового обладнання, забезпеченням медичних закладів засобами індивідуального захисту, дезрозчинами, медикаментами, а лікарів – надбавками. Також підприємців першої групи було звільнено від податків. Але, звісно, пандемія ще триває, тож цей період ще не минув.FB_IMG_1605168752211

– Які б Ви виділили основні досягнення 2020 року?

– Безперечно, найважливіше – це відкриття нового мосту через р. Дніпро та нового пасажирського термінала аеропорту Запоріжжя. На ці події всі дійсно чекали. Міська влада зробила все, щоб наше місто отримало сучасний міст і сучасний аеропорт. І якщо фінансування будівництва мосту було з державного бюджету (місто, зі свого боку, виділило 15 млн грн на коригування проєкту), то термінал побудовано виключно за кошти громади. Так, погода видалася, як то кажуть, нельотною, через пандемію. Але наразі польоти відновилися, хоч і не повною мірою. Але всі ми розуміємо, що з часом все налагодиться, або світ призвичаїться, тож термінал ще обов’язково працюватиме на повну потужність.122052010_2732024943736613_3446110775660789091_o

Ще одним досягненням вважаю завершення реконструкції Правобережного пляжу. Це дійсно сучасна зона відпочинку, яку вже встигли оцінити запоріжці. Завершено й реконструкцію ще одного скверу в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів.120820194_2757877464481763_910739595085688196_n

Незважаючи на коронакризу, ми в повному обсязі виконали програму «Запорізький трамвай» на 2020 рік. Зокрема було випущено 4 вагони, зібрані на КП «Запоріжелектротранс». Тепер містом курсує вже 14 трамваїв запорізького виробництва.FB_IMG_1601887242548

– «Під ялинку» міська рада запрацювала. Було обрано керівні органи виконавчої влади, затверджено склад депутатських комісій. Як вдалось порозумітись та знайти компроміс? Адже початок роботи нового складу Запорізької міської ради видався досить бурхливим.

– Головне – це розуміння більшості депутатів щодо того, що всіх нас обрали жителі Запоріжжя представляти їхні інтереси в міській раді. А це і прийняття бюджету міста, і вирішення різноманітних проблемних питань – від комунальних до тих, які визначатимуть, як розвиватиметься місто в подальшому. Тож, незважаючи на політичні амбіції та чвари, нам все ж вдалося налагодити спільну роботу задля забезпечення стабільної життєдіяльності Запоріжжя. А це – найголовніше.

– Охарактеризуйте свою команду. Хто вони, нові люди поряд з міським головою? Мова про Вашого першого заступника Андрія П’ятницького, секретаря міськради Геннадія Наумова.

– Усі мої заступники – це, дійсно, моя команда, люди, яким я довіряю, та кандидатури яких підтримала більшість депутатів. Що стосується нових людей у команді – то вони професіонали у своїй справі, я в них впевнений. Переконаний, що своєю роботою вони це доведуть. Вони отримали великий кредит довіри, мають його виправдати. Питатиму я з них, як із себе.

– Партія Володимира Буряка «Єднання» вже на перших для себе виборах має гідний результат. Що далі? Які перспективи? Маєте загальноукраїнські амбіції?

– На мій погляд, цьогорічні місцеві вибори показали силу регіональних партій, бо люди втомилися від політичних проєктів зі штаб-квартирами в Києві, гучних заяв, нічим не підкріплених обіцянок, політичної агітації із просто говорючими головами. Можна сказати, виборці свідоміше стали обирати владу, засновуючись на реальних діях тих чи інших кандидатів. Що в Запорізьку міську раду, що в Запорізьку обласну раду, що в Запорізьку районну раду від «Єднання» пройшли гідні люди, готові працювати на результат. Моя партія є всеукраїнською, тому ще обов’язково заявить про себе на всю країну.

– Стосовно життя Запоріжжя у новому році. Які проєкти Ви плануєте втілити у життя?

– Продовження розвитку муніципального транспорту – закупівля трамваїв, автобусів, електробусів, збирання запорізьких трамваїв. Оснащення кабіни водіїв обладнанням для безконтактної оплати проїзду, в подальшому – впровадження Картки запоріжця.

Розвиток аеропорту також не стоятиме на місці. Незважаючи на пандемію, ми постійно ведемо переговори про відкриття нових рейсів.

Цього року ми обладнаємо перші навчальні заклади камерами відеоспостереження в межах програми «Безпечне місто», за період дії якої раніше встановили по місту вже понад 230 відеокамер.3 SHER4161

Що стосується сфери благоустрою, то тут хотів би виділити реконструкцію площі та парку Енергетиків. У перспективі ми створимо зону відпочинку на обох берегах Дніпра, яка включатиме в себе також відновлений Правобережний пляж, площу Запорізьку, оновлений парк Металургів та площу перед Палацом дитячо-юнацької творчості.

Продовжимо також і переформатування бібліотек міста на сучасні хаби, де можна не тільки почитати чи взяти книжку додому, а й із користю провести дозвілля як маленьким дітям, так і підліткам і дорослим.120556138_2716263651979409_8276326474192961379_o

Звичайно ж, не припинятимемо роботу з оновлення медичних закладів міста. Мова йде про подальшу закупівлю сучасного обладнання, ремонти, відновлення роботи сімейної амбулаторії в Бородінському мікрорайоні. Також у І кварталі цього року запрацює міська лабораторія ПЛР-діагностики, де безкоштовно проводитимуть тестування на коронавірусну інфекцію для пацієнтів запорізьких лікарень. Цього року проведемо й другий етап реконструкції приймально-діагностичних відділень у Міській лікарні екстреної та швидкої допомоги та в 9-й лікарні. Вони фінансуються за державною програмою, тож сподіваємося на стале виділення коштів. Але в разі необхідності будемо реалізовувати ці проєкти за кошти бюджету міста.SHER4525

– Для себе особисто які плани ставите на 2021 рік?

– Продовжити розпочаті в Запоріжжі зміни та виправдати довіру запоріжців, які вдруге довірили мені керувати містом. Для мене це дійсно дуже цінно, і я буду робити все, що в моїх силах, аби місто процвітало.

– Які Ваші особисті звички зустрічати свята?

– Я обов’язково знаходжу можливість привітати свою родину та приділити час близьким.

– Яке бажання Ви загадали в новорічну ніч?

– Мені б хотілося, щоб мрії запоріжців збувалися. Знаєте, ці святкові дні – це такий час, коли дійсно трапляються дива, от тільки дорослі про це часто забувають. Нам треба вчитися брати приклад із дітей. От мені в середині грудня прийшов лист, який написав 6-річний Сафрон. Я одразу на цей конверт звернув увагу у стосі робочих паперів. Він і малюнки туди доклав, і пару карамельок, і своє побажання – дуже хотів робота. Звичайно, як я міг не виконати новорічне бажання дитини? Впевнений, що коли є мрія, обов’язково знайдеться шлях, як отримати бажане.134004999_2792554154350358_95783104809371009_o

134058209_2792554161017024_5110377154513155089_o

– Чого Ви бажаєте жителям Запоріжжя в Новому році?

– Цього року побажання міцного здоров’я отримало новий сенс, адже це дійсно найцінніше, що ми маємо. Тому, в першу чергу, хочу, щоб всі були здорові. Також бажаю запоріжцям щастя, благополуччя та родинного тепла, а ще – любові до свого рідного міста. Адже Запоріжжя – дійсно найкраще місто, хоч би хто там не намагався це опротестувати.

Читайте також: Що очікує на Запоріжжя в 2021 році