СБУ та НАБУ розслідують можливе незаконне привласнення гуманітарної допомоги ТОП-посадовцями у Запорізькій області
Контррозвідники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро України здійснили низку обшуків у Запоріжжі.
Ці слідчо-оперативні дії відбуваються за фактом ймовірного незаконного привласнення гуманітарної допомоги, наданої Запорізькій області від початку широкомасштабного вторгнення рф.
Серед іншого, мова йде про обшуки у:
▪️ міськраді;
▪️ обласній військовій адміністрації;
▪️ складських приміщеннях та за адресами проживання причетних до злочину осіб.
Під час обшуків у посадовців Запорізької міської ради виявлено:
▪️ речовини, схожі на наркотичні засоби, які направлені на експертизу;
▪️ незареєстровану вогнепальну зброю та набої до неї;
▪️ велику кількість готівки.
Наразі триває слідство за трьома статтями Кримінального кодексу України.
Тож, згідно ухвали Вищого адміністративного суду, група зловмисників причетні до розкрадання 22 морських контейнерів, 389 залізничних вагонів та 220 вантажівок з гуманітарною допомогою іноземного походження.
Як встановили детективи НАБУ, продукти не дійшли до переселенців чи інших нужденних на території області.
Детективи мають докази щодо появи гуманітарки на полицях мережі маркетів “АТБ”, “Сільпо” та аптек “Оптима” та “Аптека низьких цін”. Тобто гуманітарку продавали та ще й з ринковою накруткою.
Сьогодні детективи проводили обшуки у державних установах області, аби знайти та вилучити документи, експертний аналіз яких підтвердить попередні висновки слідства.
Зловмисникам світить покарання за статтями:
– ч.5 ст.191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою” – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;
– ч.3. ст. 209 “Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом організованою групою або в особливо великому розмірі” – карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;
– ст. 368-5 “Незаконне збагачення” – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.