15 березня відомій ляльці «Barbi» виповнюється 58 років. Колись струнка, довгонога красуня була мрією всіх дівчаток світу. В останні роки частку популярності перехопили ляльки Monster high – героїні нового мультику. Але їх де що лячний вигляд викликає сумніви у батьків: чи варто купувати таку ляльку? Різноманіття товарів нерідко ставить батьків перед нелегким вибором: щоб таке купити і доступне, цікаве, а головне – корисне для своїй дитині? Спробуємо розібратися

Лялька на замовлення

До року діткам майже все одно, чим грати. Але якщо хочеться все-таки придбати саме ляльку, вона повинна бути з текстилю, адже малюк, буде гризти її, м’яти, трясти. Зараз дуже популярні ляльки-тільди, вироби з фетру. При бажанні, таку іграшку можна змайструвати самостійно: знайти викрійку в інтернеті або намалювати ескіз.

17093875_1371836652874736_993527173_n Наталія Солонська займається виготовленням ляльок і вважає, що така іграшка може принести радість не тільки дитині, але і дорослому: «Шити ляльок я почала трохи більше року тому і зупинилася на тому, що шию саме ляльок-янголів. Я експериментую з матеріалами: шию з текстилю та фетру, реалізую їх через мережу Інтернет».
Ляльки hand-made, на відміну від магазинних, неповторні. Один і той же майстер не може зробити двох однакових ляльок. А у замовника завжди є можливість домовитися про кольори суконь або аксесуари. Наприклад, Наталії замовляли серію фетрових янголят, які б в руках тримали книги, спортивне знаряддя, обереги – в знак захоплень дівчат, яким ці янголи призначалися.17092066_1371833626208372_1197299316_n
Ляльки ручної роботи завжди несуть добру енергетику людини, яка її створила. Тому лялечок охоче купують в подарунок діткам – на народження малюка і на хрестини. «А одного разу відразу 20 янголят у мене замовив чоловік, щоб подарувати діткам з відділення онкогематології нашої обласної дитячої лікарні», – каже Наталія.
Ціна: на просторах Інтернету ціни стартують від 50 гривень (ціна залежить від побажань клієнта, розміру іграшки)
Малюк для малюка

568474703_w640_h2048_21339_1471946378З двох років приходить черга пупсів: дівчатка починають повторювати процедури, які з ними проробляють мами: качають, годують, купають, одягають. Приходить черга популярних «Baby Born» до яких додається горщик, пляшечки, памперси та інші корисності.

Ціна: Оригінальний пупс «Baby Born» від фірми Zapf Creation коштує близько 2000 гривень. Якщо бюджет не дозволяє, можна купити китайський аналог – приблизно 650 гривень. Але наскільки якісна буде іграшка – питання.

Для маленької королеви

У три-чотири роки майже кожна дівчинка мріє стати принцесою. Звичайно, велику роль відіграють 31217_kollekcionnaya_kukla_barbie_serii_visokaya_moda_gorodskie_dzhungli_(dgy11dgy07)популярні мультфільми. Зараз на піку популярності ляльки «Monster high» – героїні мультфільму, які є дочками Франкенштейна, Дракули та інших «темних» істот. Думки про ці ляльках у батьків розходяться, є просто миленькі ляльки з невеликими іклами, а є і двоголові які наганяють жах. Та й бабусі дідуся не дуже-то розуміють, коли улюблена внучка просить подарувати їй труну для ляльки.

Ціна: «Barbi» стартує від 1500 гривень. Супер популярні «Monster high» – від 700 гривень. Китайський аналог «Barbi» або «Monster high» обійдеться в 150 гривень.

P.S. Ми опитали молодих мам, яким іграшок вони віддають перевагу – брендовим або доступним. Думки розділилися. Більшість намагається купувати якісні товари за доступну ціну – в соцмережах є сторінки стоків, там фірмові, якісні іграшки можна купити за ціною нових китайських, але якість виправдовує сподівання.

 

Що порадить психолог?
alekseenko-2Алексєєнко Лілія – ??дитячий, підлітковий та сімейний психолог, гештальт-терапевт, арт-терапевт:

  • Ляльку можна давати дитині з раннього віку, якщо є інтерес.
    У 2-3 роки діткам через іграшку можна розповідати, як правильно, ввічливо поводитися: через ляльковий театр, казку. Дитина починає позиціонувати себе з лялькою, хоче бути схожою на неї. Лялька часто використовується в психотерапії і психології. Зокрема, техніка «мотанка» – дітки самі майструють ляльку з тканини, соломи, ниток. Вони вкладають в неї душу, грають і приймають її для себе.
    Фабричні іграшки розраховані на діток підліткового віку, коли дитина може відокремити своє «я» від ляльки. Якщо це просто мода – це не впливає на психіку.
    Є діти, які застрягають у дитинстві через психологічну травму. Якщо така дитина вибирає страшну ляльку або власноруч калічить її – швидше за все, є проблема, в якій варто розібратися. Якщо дитина в старшому віці захоплюється перевдяганням, можливо у неї є схильність до професії модельєра або візажиста.

«ЗС» запитала запоріжців: яким лялькам віддаєте перевагу?
Тетяна Жогло: У моєї дівчинки дві найулюбленіші ляльки – одна м’яка, інша пластикова. Без них ми навіть спати не можемо – вони завжди поруч. Як їсти сідаємо, так це ціла операція! Ляльки – за стіл, і годуємо по черзі: спочатку ложку їжі однієї ляльці, потім ложку їжі другий, а потім вже донечка їсть. З приводу ляльок-монстрів, я однозначна – в моєму домі їх не буде.

Ірина Гришко: Нам 1 рік 2 місяці. У нас 5 ляльок: 3 м’які і 2 пластмасові. Першу дідусь купив, коли малій було місяця 3. Грати дуже подобається: годує, поїть, спати укладає і. звичайно, катає в колясці.

Мар’яна Можаровская: Нам 4, на цей Новий рік подарували двох ляльок-монстрів. Нічого поганого в цьому не бачу. І старша і молодша дивляться мультик, і я разом з ними. А «Барбі» купила тому, що сама в дитинстві хотіла собі, але мама купила одну на двох з сестрою. Сестра чому то сама з нею грала, і я на неї досі в образі.

Анна Вакуленко: У доньки з трьох місяців ляльки, починалося все з м’яких, музичних. Зараз 10 місяців, дуже подобається велика лялька, яка розмовляє, співає пісні, розповідає казки. Зараз вже починає тягнутися до інтерактивних ляльок.

Дарина Буцанова