Питання самовільного вирубування лісових насаджень вздовж полів було розглянуто під час наради, яку провів заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Дудка.

За словами посадовця, останнім часом почастішали випадки несанкціонованого вирубування лісосмуг на території районів області.
Як пояснив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Мирон Полуліх, під час розпаювання земель лісосмуги залишились без господаря, що розв’язує руки порушникам.
– Лісосмуги – унікальна система захисту, яка попереджає виникнення пилових бур, які у 1970-1975 роках були реальною проблемою, особливо для південної частини регіону, – зазначив Мирон Полуліх. – Тож від збереження цих лісових насаджень залежатиме, чи повернеться стихія.
За інформацією посадовця, найкраще збережено лісосмуги в Бердянському районі, оскільки вони ще у 2006 році були передані на баланс обласного управління лісового та мисливського господарства. Управління готове опікуватись й іншими лісосмугами, однак для цього керівникам районів необхідно підготувати спеціальні державні акти, на основі яких об’єкти буде поставлено на баланс.
– Збереження лісосмуг – це компетенція керівників територій та правоохоронних органів. До тих пір, поки ці лісові насадження не будуть передані на баланс обласного управління, необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб призупинити самовільну вирубку дерев, – резюмував заступник голови ОДА Олександр Дудка.