В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Учасники комісії підбили підсумки результатів роботи у 2011 році та спланували першочергові заходи на поточний рік.
Як виявилося, деякі поставлені задачі не вдалося у повному обсязі виконати минулого року. Зокрема, торік не змогли повністю завершити заплановану утилізацію непридатних хімічних засобів захисту рослин. Нині на території області – близько 250 тонн отрутохімікатів, які непридатні для використання.
Як доповів заступник начальника ГУ агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Бальошенко, тендери на виконання заходів з утилізації було зірвано. Відтак передбачені 7 мільйонів гривень з обласного бюджету залишилися невикористаними. Ліквідацію частково проводили за кошти Держбюджету.
Заступник головного санітарного лікаря області Олег Зикін розповів, що з 89 сховищ хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) лише чотири мають паспорт на їх збереження. Решта знаходиться в незадовільному стані і становить загрозу для здоров’я жителів найближчих населених пунктів. Тому до протоколу засідання внесено пропозиції активізувати роботу відповідних підрозділів у цьому напрямку, облаштувати єдиний на території регіону склад отрутохімікатів і завершити утилізацію отрутних речовин до кінця 2012 року.
Підбиваючи підсумки діяльності комісії минулого року, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Євген Шац поставив задовільну оцінку результатам її праці.