Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України”, в рамках реалізації Програми “Зупинимо туберкульоз в Україні” за фінансової підтримки Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією, провів дослідження обізнаності громадськості та окремих груп з питань туберкульозу.
Лише 26 % українців знають, що головна ознака туберкульозу – кашель, що триває більше 3 тижнів. Майже 6 % розуміють, що рясне потовиділення вночі вказує на можливість туберкульозу. 70 % опитаних знають, що туберкульоз виліковний. Найбільшу обізнаність респонденти продемонстрували щодо головного способу передачі туберкульозу – через повітря – 80 %. 54,6 % респондентів впевнені, що головний ризик зараження туберкульозом – від людей, які перебувають у тюрмах, хоча насправді імовірність зараження у громадських місцях однаково висока. Лише чверть респондентів (23 %) знають, що пройти діагностику на туберкульоз можна безкоштовно, і лише 7 % вважають, що отримати лікування можна теж безкоштовно. Головними причинами, що заважають звертатися до лікаря, назвали високу вартість медичних послуг (27,3 %) та загальне небажання йти до лікаря (20,3 %).
Дослідження проводилося протягом жовтня 2011 р. – січня 2012 р. Було опитано 5004 респонденти у 81 містах, 26 селищах міського типу і 99 селах України.
Дізнатися більше про боротьбу з туберкульозом можна на сайті stoptb.in.ua або за телефоном “гарячої лінії” 0–800–50–30–80.