В період надзвичайної ситуації медичні заклади міста змінили правила прийому пацієнтів

Відповідно до наказу міністерства охорони здоров’я, на час карантину призупинена планова госпіталізація хворих, тому частина запорізьких лікарень працююють в спеціальному режимі. Так, міські лікарні № 6, 7, 8, 9 перепрофільовано для прийому хворих з коронавірусною інфекцією. Зокрема, шоста лікарня обслуговуватиме пацієнтів з інфекційними захворюваннями, яких переведуть з обласної інфекційної лікарні. Медзаклад № 7 готовий стати ще однією госпітальною базою на випадок, якщо погіршиться епідеміологічна ситуація та потужностей обласної інфекційної лікарні не вистачатиме.  8-ма лікарня прийматиме пацієнтів, які знаходяться в зоні ризику та контактували з хворими на коронавірус, а 9-та – хворих в особливо тяжкому стані. При цьому основні лікарні продовжують надавати невідкладну допомогу пацієнтам. Цілодобово працюють травматологічні пункти в КНП «Міська  лікарня екстреної і швидкої медичної допомоги» та КНП «Міська лікарня №9».

Що стосується амбулаторій, які надають первинну допомогу, то вони продовжують працювати в звичайному режимі та надають допомогу і при особистих зверненнях, і при викликах бригад невідкладної допомоги. Сімейні лікарі мають експрес-тести для виявлення коронавірус. Оснащені тест-системами також і спеціальні медичні бригади, які виїжджають за викликами до пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію. Що стосується планових консультацій, то їх запоріжці можуть отримати, зателефонувавши безпосередньо сімейному лікареві, з яким уклали декларацію, або за телефонами центрів надання первинної допомоги, що наведені нижче. Амбулаторыъ

Крім того, можуть містяни звертатися й за стоматологічною допомогою, але лише у невідкладних випадках. Планове лікування зубів доведеться відкласти до закінчення карантину. У термінових випадках Вознесенівського, Заводського та Шевченківського районів (дитяче населення) приймає стоматологічна поліклініка № 1 (вул. Сєдова, 10), жителів Олександрівського, Комунарського, Шевченківського районів (доросле населення) – стоматологія № 2 (вул. Шкільна, 46), Дніпровський та Хортицький район обслуговує міська стоматологія № 3.

Нагадаємо, сьогодні запорізькі лікарні отримали першу партію додаткових засобів захисту, які придбали за кошти міського бюджету. Це 100 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, близько 2 тисяч літрів антисептика та до 300 кг дезінфікуючих засобів для поверхонь.

Читайте також: У Запоріжжі перевірили самоізоляцію містян