У Запоріжжі триває масштабне прибирання вулиць після зими

Заради безпеки запоріжців під час зимових опадів комунальники посипали протиожеледними матеріалами дороги і тротуари нашого міста. Та сніг зійшов, і тепер тисячі тонн залишків суміші треба вимітати та прибирати.

Щойно погодні умови дозволили розпочати прибирання, працівники комунальних підприємств міста взялися за наведення ладу. Наприклад, на КП «ЕЛУАШ» розроблені відповідні графіки, прибирання головного проспекту міста розпочалось одразу в 4 районах міста (Дніпровському, Вознесенівському, Олександрівському та Комунарському). Для цього були задіяні машини спеціальної техніки та до 70 дорожніх робітників. До складу прибиральної техніки входять трактори та навантажувачі зі щітками, вантажівки, а також вакуумні великі та малі машини «Джонсон», які є в кожному районі міста (всього їх на підприємстві 7), які прибирають підлоткову частину доріг та тротуари.

Як розповів начальник ділянки КП «ЕЛУАШ» по Вознесенівському району Максим Кікош, такі прибирання частково розпочали виконувати ще з лютого, коли сприяла погода, але коли знову йшов сніг, доводилося вкотре використовувати посипальні суміші.

– На минулому тижні ми розпочали вже комплексне прибирання посипальних матеріалів, адже розуміємо, що їхні залишки створюють бруд після танення снігу. За добу ми в своєму районі в механічний та ручний спосіб прибираємо близько 70 тис. кв. м території, – говорить він.

Також Максим Кікош наголосив, що вдень прибиранням займатися складніше, оскільки на проспекті щільний рух, багато припарковано машин, і це ускладнює роботу. Тому працювати доводиться і вночі, що значно продуктивніше.

Лише минулого тижня з Вознесенівського району міста було вивезено на полігон твердих побутових відходів близько 130 тонн використаного відсіву з тротуарів та вулиць (повторно ця суміш вже не використовується).

Після проспекту Соборного дорожники перейшли на інші локації: бул. Шевченка, пр. Маяковського, вулиці Лермонтова, Перемоги, Набережну магістраль та інші.
Бригади працюють в посиленому режимі, щоб привести місто до ладу якнайшвидше.

А якщо погодні умови знову зміняться, піде сніг, то вся посипальна техніка у комунальників на готові і завжди прийде пішоходам та водіям на допомогу. Матеріалів для цього вистачає, а на підприємстві організовані цілодобові чергування. Тому негода місто зненацька не застане.

Прибирають ялинки, обрізане гілля та сміття

А ще у Вознесенівському районі районна адміністрація координує та контролює загальні роботи з наведення чистоти на території району. Так в останній місяць зими тут активно проводилась робота з прибирання залишків сухих ялинок, обрізаного гілля та негабаритного сміття. Підрядні організації виконували обрізання дерев та видаляли аварійні з подальшим вивезенням гілля.

Зокрема, комунальниками та підрядниками було наведено лад на вулицях: Нижньодніпровській 2, 4г, 4,б, 6г, 6а, 18, Патріотичній 4, 72, 70, 80, 80а, Тбіліській 27, Поточній 4, Перемоги 49, Немировича Данченка 60, Леоніда Жаботинського 5а, бул. Шевченка, 10а, 16, 21 бул. Гвардійському 136, 146, 147а, проспекту Соборному 171, 168 та інших.

Роботи проводились згідно з планом та за графіком.

Всі райони готу­вались до весни

В інших районах Запоріжжя також в цей час виконувались роботи з благоустрою. Адже потрібно привести до ладу не лише дороги та тротуари, а й прибудинкові території, зони відпочинку – парки і сквери, вивозити стихійні звалища сміття і багато чого іншого.

Зокрема, спеціалісти КП «Титан», КРБП «Зеленбуд» та КП «Дубовий гай» розчищали території парків та скверів, видаляли порослі дерев та чагарників вздовж доріг міста та у парках. А працівники КРБП «Зеленбуд» та підрядних організацій ще й займались формувальним та санітарним обрізанням дерев. Після чого обрізане гілля подрібнювалось та вивозилось на полігон ТПВ.

А ще фахівці КРБП «Зеленбуд» займались ландшафтним дизайном, створювали та реалізовували проєкти озеленення і утримання міських територій.

Залучили до при­бирання і містян

Також працівниками районних адміністрацій велась інформаційно-роз’яснювальна робота з суб’єктами підприємництва, яка стосувалася утримання у належному санітарному стані прилеглих до об’єктів сфери обслуговування територій, недопущення захаращення їх сміттям та недопалками. Як і необхідності встановлення урн для збору твердих побутових відходів, а також укладення договорів на їх вивезення зі спеціалізованими організаціями.

Відповідальним особам вручені пам’ятки з роз’ясненнями норм чинного законодавства. Нагадаємо, за порушення Правил благоустрою міста передбачається адміністративна відповідальність.

Читайте також: Як просувається будівництво мостів у Запоріжжі