Перші вісім автобусів «МАЗ», придбані на умовах фінансового лізингу, вже надійшли до Запоріжжя. Ще кілька автобусів місто отримає найближчими днями. Про це розповів міський голова Володимир Буряк під час засідання виконавчого комітету міської ради, на якому біло розглянуто близько 60 проектів рішень.
Очільник міста подякував міським депутатам, які, хоча і не з першого разу, але підтримали внесення змін до програми закупівлі автобусів.
– Перші вісім автобусів вже у Запоріжжі. Чому ми на це пішли? У Запоріжжі є проблема з перевезенням пасажирів. Це розуміють всі, – підкреслив Володимир Буряк. – Закупівля комунальних автобусів – один з кроків для вирішення проблеми.
Він також зазначив, що сьогодні поставлене завдання збільшити частку комунального транспорту на ринку пасажирських перевезень в місті до 30% і більше.
– Це дозволить впливати на цю сферу економічними важелями, знизить залежність від приватних перевізників, – вважає міський голова. – Це стане сигналом для приватних автотранспортних підприємств, що вони також повинні інвестувати в розвиток свого бізнесу, закуповувати новий рухомий склад.
В рамках програми фінансового лізингу місто отримає 35 автобусів. З них 14 прийдуть до кінця грудня. Ще 21 – на початку 2018 року. Це стомісні автобуси «МАЗ» 203085. З низькопідлоговими входами, тобто пристосовані для проїзду людей з обмеженими можливостями. Зараз автобуси, що надійшли до Запоріжжя, проходять процедуру реєстрації, оформлення, постановки на облік.

Володимир Буряк нагадав, що сьогодні стоїть завдання: нові автобуси повинні вийти на маршрут після 15 грудня. У наступному році також заплановано продовжити закупівлю автобусів. Їх може бути придбано від 35 до 70.
– Автобуси великої місткості працюватимуть на маршрутах, що з’єднують Шевченківський, Хортицький райони, Осипенківський мікрорайон з центром міста. Саме тут залишається актуальною проблема з вивезенням пасажирів, – сказав міський голова.
Ще одним питанням, на якому акцентував увагу членів виконкому очільник міста, став початок будівництва нового пасажирського терміналу в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя». У місті розраховують вже 8-9 грудня отримати офіційний дозвіл на початок робіт – а це означає, що вони можуть стартувати в середині грудня.
– Підрядна організація вже почала підготовчі роботи на місці будівництва. Готується будівельний майданчик, завозиться необхідна техніка, зазначив Володимир Буряк. – У 2018 року ми продовжимо будівництво, необхідне фінансування буде передбачене у міському бюджеті.

Відповідно до укладеного договору будівництво нового терміналу має розпочатися в 2017 році. Термін завершення робіт – кінець 2019 року. Договірна вартість – майже 530 мільйонів гривень. Площа нового терміналу складе більше дванадцяти тисяч квадратних метрів. Він буде розрахований на обслуговування 400 пасажирів на годину. Також буде побудований ряд споруд для обслуговування нового терміналу.