На сьогодні, 23 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання більше 21 тисячі споживачів у 74 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 3,5 тисяч споживачів. Зокрема, енергетики повернули світло до 1 820 домівок на території обслуговування Оріхівських електромереж, 750 родин у селах Веселянка та Григорівка Запорізького району, 32 домоволодінь у смт Якимівка та усунули 5 одиничних відключень в Кам’янсько-Дніпровських мережах. Також на сьогоднішній ранок були заживлені 900 абонентів по м. Запоріжжя, чиє енергопостачання було порушено вчора по обіді.

По решті території (Гуляйпільському, Василівському, Пологівському та частковому Оріхівському районним відділенням) через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж аварійно-відновлювальні роботи проводити неможливо.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться більше 70 тисяч абонентів у 89 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби внаслідок обстрілів у містах Пологи та Василівка було пошкоджено розподільні газопроводи низького тиску. Без газопостачання залишилися 479 споживачів.

Разом з тим, у м. Василівка було відновлено газопостачання 526 абонентів, припинене раніше того ж дня через пошкодження розподільного підземного газопроводу низького тиску та відключення газового розподільного пункту. Також у містах Гуляйполе та Пологи були усунуті отримані внаслідок обстрілів того ж дні пошкодження розподільних газопроводів низького тиску.

Порушене внаслідок ведення бойових дій газопостачання у інших населених пунктах області планується невідкладно відновити після отримання доступу для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Протягом минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. ПологиПологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

Ворожі війська продовжують обстрілювати населені пункти області, внаслідок чого пошкодження отримують житлові будинки. Кількість пошкоджених домоволодінь та ступінь їх пошкоджень уточнюються. Повідомлення ЗОВА.

____

Посилання на наш Телеграм-канал