У трьох мажоритарних округах Запоріжжя лідирують представники команди міського голови Володимира Буряка

Такі дані соціологічного опитування оприлюднив «Інститут маркетингу та консалтингу» (м.Київ).

Соціологічні дослідження в Запоріжжі проводилися з 1 по 6 липня. За цей час вдалося опитати 2016 респондентів методом особистого формалізованого інтерв’ю face-to- face. Згідно з даними опитування, від 60 до 70% запорожців, в залежності від округу, позитивно оцінюють роботу міського голови Володимира Буряка.

Директор дослідницької групи Ірина Щиголь вважає, що цього вдалося досягти завдяки високій впізнаваності кандидатів. Тут свою роль зіграли не тільки рекламна компанія, але і той факт, що людей знають завдяки їх реальним справам і роботі з виборцями.

– Для виборців мажоритарник — перш за все людина, яку вони знають, бачили, діяльність якої вони відчули. Ось, наприклад, як нам сказали, чому знають про команду Буряка, бо вони нещодавно в Комунарському районі в приватному сектор відкрили нові транспортні лінії. По симпатиках «Опозиційного блоку» – вони більш відкриті до змін, отже в них все ж таки більше перспектив, і вони націлені на співпрацю, – розказала політолог.

Більшість запоріжців сказали, що вже визначилися зі своїм вибором партії, не визначилися з вибором лише 15% респондентів. Політологи вважають, що явка на виборах в Запоріжжі має буди високою.

Отже, опитування свідчить, що з результатом 24,7% на окрузі № 74 лідирує кандидат в народні депутати Ігор Чумаченко. За ним йде Петро Сабашук з результатом 11,7% голосів.

Віктора Бусько в 75-му окрузі готові підтримати 26,1% опитаних запорожців. На другому місці Сергій Кальцев з 12% голосів.

На 76 виборчому окрузі лідирує кандидат в народні депутати Анатолій Пустоваров. За нього готові віддати свої голоси 26,7% опитаних запорожців. За ним йде Микола Ярмощук з результатом 9,6% голосів.

На 77 окрузі лідируючу позицію зайняв В’ячеслав Богуслаєв. Його відмітка досягає 46,7% голосів виборців. На другому місці – Сергій Бессонов з результатом 12,6%.

Кандидат політичних наук Олексій Полтораков розповів, що згідно з проведеними дослідженнями майже 19% опитаних громадян не збираються йти на вибори.

Screenshot_154

– Напевно, тут має значення і сезон відпусток, і загальний рівень втоми людей від політики. Вважаю, що суттєво ці результати не зміняться, – зазначив Олексій Полтораков. – Щодо партійного списку, то тут на другому місці впевнено йде “Опозиційній блок” і рівень довіри йому високий через те, що його у Запоріжжі представляють реальні люди-справи, яким тут довіряють. Я бачу тенденцію до поступового посилення позицій “Опозиційного блоку”.

Лідери симпатій запоріжців серед партій:

«Слуга народу» — 30%

«Опозиційний блок» – 15% «

Платформа – За життя» — 10%

«Голос» — 9%.

– Підтримка партії «Слуга народу», партії Володимира Зеленського доволі чітко корелюється з загальноукраїнською – близько 30%. Та якщо по Україні «Опозиційній платформі – За життя» дають більш-менш друге місце з похибкою, то у Запоріжжі достатньо чітко, стабільно, навіть не в межах похибки друге місце займає – «Опозиційний блок», – підкреслив Олексій Полтораков.

У той же час городяни незадоволені результатами діяльності прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: 55% опитаних запорожців його роботу оцінюють як незадовільну, а майже 3% опитаних взагалі не знають, хто це такий.