27-29 жовтня у Виставковому центрі «Козак-Палац» уже втретє відбудеться одна з найбільших літературно-мистецьких подій України – міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока».

Це книги, зустрічі з письменниками, дискусійні майданчики, майстер-класи, кіноперегляди, виступи театральних і музичних гуртів, відпочинкові та фотозони і приємні розмови за найсмачнішою кавою!

Свої новинки для запоріжців везуть близько двадцяти видавництв з різних куточків України.

А ще зустрічайте відомих письменників і письменниць – Любка Дереша, Макса Кідрука, Олександра Ірванця, Наталку Сняданко, Павла Вольвача та багато інших.

Відкриватиме Фестиваль, серед інших, професор Єльського університету (США) Ніколас Купенський і джаз-бенд «PreZZident» під керівництвом Володимира Гітіна. Також на центральній сцені відбудеться нагородження переможців конкурсу «Найкраща книжка Запорізької книжкової толоки – 2017».

27 жовтня на Толоці відбудеться фахова панельна дискусія «Культурний менеджмент. Перспективи децентралізації», участь у якій візьмуть директорка Українського інституту книги Тетяна Терен, народний депутат України Микола Княжицький, організаторка книжкового ярмарку в Черкасах Людмила Фіть, директорка Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Lutsk» Ельвіра Яцута та інші.

На дискусійному майданчику «НЕдискримінація та культура комунікації» мова буде йти про дотримання прав жінок і чоловіків, людей з інвалідністю, ВПО та нацменшин. Зокрема, у програмі – презентація книги Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології», зустріч із лучанами, які створили «Braille Studio» і видають єдину в Україні газету шрифтом Брайля, дискусія про сексизм у рекламі тощо.

На Історичному майданчику Фестивалю буде діяти тематична експозиція Запорізького краєзнавчого музею, присвячена 90-річчю від початку будівництва ДніпроГЕСу. Крім того, свою експозицію представить і Національний заповідник «Хортиця», а історичні дослідження презентуватимуть Серж Лунін (історико-документальний роман Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр»), Владислав Мороко (презентація 3-го тому «Усної історії російсько-української війни 2014-2016 рр.»), Дмитро Кобалія («Історія на шпангоутах»), Ярослав Тинченко («Дієва армія УНР: листопад 1918 – листопад 1919 року», новинка з серії «Militaria Ucrainica») та багато інших.

На території Толоки буде розміщено кілька тематичних фотовиставок і експозицій.

Майстер-класи для дорослих і дітей проведуть художниця Олеся Вакуленко, майстриня каліграфії Ольга Верменич, студії-майстерні «Busiqe» (Бусик-Бусик) та ін.

У Дитячий простір «Книголісся» завітають Іван Андрусяк, Олег Симоненко, Олександр Виженко, Сашко Дерманський, Галина й Тарас Микитчак та інші яскраві представники сучасної української літератури для дітей. На дітей чекає виступ маленьких спасівців, презентація анімаційного серіалу від студії «Новаторфільм», міні-постановки театру тіней та інших камерних театрів, звучатимуть пісні і вірші, діятимуть творчі локації (кірігамі, витинанка, пісочна анімація, лялька-мотанка та лялька-кокеши, аква-грим, монотипія, ейдетика, робототехніка та багато іншого).

Окрім основної локації Фестивалю, заходи відбуватимуться і в Книгарні «Є»: анімаційна студія «Новаторфільм» презентуватиме анімаційний серіал «Моя країна – Україна» та книжку «Щоденник котячих мандрів» Лани Ра, видавництво «Люта справа» запрошує на спілкування з автором фотокниги «Через війну. Погляд волонтера» Дмитром Муравським, відбудеться відкрита лекція Ірини Ігнатенко «Традиції народного виховання та догляду за дітьми» та оголошення переможців поетичного конкурсу для поетів і поеток початківців «#virshi_ZP».

Лише для відвідувачів Запорізької книжкової толоки 27 жовтня о 20:00 у стейк-пабі «Chicago Blues» звучатимуть відомі композиції The Doors, Боба Ділана, The Beatles, The Rolling Stones, Chris Rea у виконанні одного з найвідоміших блюзменів України, людини-оркестру Мax Tavrichesky!

По завершенню концерту розпочнеться музично-поетична ніч.

Завітайте на Запорізьку книжкову толоку – і отримайте безліч позитивних емоцій!